Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2611

Podsumowanie czwartkowej akcji krwiodawstwa - oddano 9 450 ml

W akcji poboru krwi przeprowadzonej na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach w czwartek, 8 kwietnia tym razem wzięła udział mniejsza liczba krwiodawców, ale i tak należy uznać ją za udaną - liczy się każda kropla krwi!

Podsumowanie czwartkowej akcji krwiodawstwa


Na potrzeby wypełniania ankiet swoich pomieszczeń użyczył Urząd Miejski, gdzie w cieple i z zachowaniem wymogów sanitarnych krwiodawcy mogli spokojnie je wypisać. Chętnych do oddania krwi było 24, jednak po wywiadzie lekarskim i przebadaniu ostatecznie pozyskano 9 450 ml tego bezcennego lekarstwa od 21 dawców.

Podsumowanie czwartkowej akcji krwiodawstwa


Każdy dawca przed opuszczeniem punktu poboru krwi otrzymał posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4 500 kcal (8 tabliczek czekolady + wafelek Prince Polo). W Czechowicach-Dziedzicach dodatkowo krwiodawcy otrzymują słodkie poczęstunki dzięki pomocy Cukierni "Asteria" i Pączkarni "Pączki na maśle". Tym razem były to pyszne drożdżówki, rogale i pączki.

Organizatorzy - Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim i Klub HDK PCK przy ZF TRW składają serdeczne podziękowania wszystkim dawcom za oddaną krew, sponsorom za przekazane słodkości i Urzędowi Miejskiemu za udostępnienie pomieszczeń.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.