Wiadomości

  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2871

Bielskie Pogotowie otrzyma 50 tys. zł na zakup respiratora

Bielskie Pogotowie Ratunkowe otrzyma 50 tys. zł dotacji od powiatu bielskiego na zakup respiratora do jednej z karetek - potrzebnego w walce z pandemią Covid-19. Taką decyzję podjęła Rada Powiatu Bielskiego na ostatniej sesji. Respirator, który zostanie wymieniony, ma już 10 lat.

karetka, pogotowie
Wyposażenie karetki · fot. UM Bielsko-Biała


Respirator wspomaga lub przejmuje proces oddychania u chorego, a tego typu zaburzenia u pacjentów z Covid-em występują bardzo często. Jak mówi dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Wojciech Waligóra, obecnie takie urządzenie jest dużo częściej wykorzystywane niż przed pandemią koronawirusa.

- COVID spowodował to, że praktycznie każdego dnia respiratory, które mamy we wszystkich transportowych samochodach i karetkach, są w większości używane - mówi dyrektor W. Waligóra.

- Nie wyobrażam sobie, żeby nie znaleźć pieniędzy na taki sprzęt w czasach, kiedy toczy się walka o zdrowie i życie naszych mieszkańców - mówi krótko starosta Andrzej Płonka.

W respirator wyposażony jest każdy ambulans bielskiego pogotowia, także pojazdy służące stricte do transportu.

- Respirator, który chcemy wymienić, ma już 10 lat. Może nie jest mocno wyeksploatowany, ale obecnie poziom wiedzy jest już zupełnie inny. Nowy sprzęt pomoże nam skuteczniej nieść pomoc - mówi dyrektor Waligóra.

Koszt respiratora to ok. 100 tys. zł.

ar / czecho.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj