czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 7891

Co dalej z rozbudową SP nr 3? "Projekt jest już nieaktualny"

Sytuacja w placówkach oświatowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice była jednym z tematów spotkania Komisji Oświaty, Kultury i Sportu czechowickiej Rady Miejskiej. Podczas niej omówiono m.in. temat rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3, ważny dla mieszkańców południa miasta.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu, Lipowiec
Szkoła Podstawowa nr 3 na Lipowcu · fot. Google Street View


Informacje na temat sytuacji w jednostkach oświatowych podległych gminie Czechowice-Dziedzice, czyli przedszkolach i szkołach podstawowych, przedstawił Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

Podczas posiedzenia komisji omówiono m.in. sprawę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 na Lipowcu. Jak zauważył Paweł Pawlik, jeden z członków komisji, osiedle "Południe" rozbudowuje się bardzo prężnie i z czasem możliwości lokalowe znajdującej się tam SP nr 3 mogą być niewystarczające w stosunku do potrzeb. Członek komisji powiedział, że radni z terenu południowej części Czechowic-Dziedzic są za powrotem do koncepcji rozbudowy SP nr 3.

Dyrektor ZOPO Mirosław Olek powiedział, że projekt rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 jest już nieaktualny i dodał, że dziś wartość inwestycji szacowana jest na ponad 10 mln zł. Dyrektor ZOPO powiedział, że istnieje również możliwość wykorzystania na potrzeby szkoły pomieszczeń pobliskiej strażnicy, gdzie można zorganizować trzy oddziały klasowe z oddzielnymi pomieszczeniami sanitarnymi, aby ewentualnie w przyszłości utworzyć tam przedszkole. Dyrektor ZOPO powiedział, że prowadzone będą działania zmierzające do racjonalizacji użytkowania pomieszczeń i wykorzystania auli szkoły. Dyrektor ZOPO dodał, iż jeszcze nie jest wiadome kiedy możliwy będzie powrót do nauki stacjonarnej w szkołach.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.