czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2021
  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2949

Ostrzeżenie IMGW przedłużone i podwyższone do drugiego stopnia

Za nami:

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, intensywne opady śniegu mogą nam towarzyszyć do czwartkowego wieczora. Dlatego też IMGW przedłużyło obowiązujące ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu. Co więcej - podwyższyło je do drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Odśnieżanie, śnieg, zima
Ostrzeżenie IMGW przedłużone i podwyższone do drugiego stopnia · fot. Oskar Piecuch / tychy.info


- W dalszym ciągu prognozowane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od godz. 12:00 dnia 14.04.2021 do godz. 18:00 dnia 15.04.2021 wynosi miejscami do 20 cm, a w rejonach położonych powyżej 600 m n.p.m. do 30 cm - poinformował Piotr Ramza, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia - w trzystopniowej skali - obowiązuje do czwartku, 15 kwietnia do godziny 18.00 na terenie Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

mp / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.