Wiadomości

  • 12 kwietnia 2021
  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 11195

[WIDEO] Nasze miasto w materiale France24 o Śląsku bez węgla i smogu

W lutym Czechowice-Dziedzice odwiedził Gulliver Cragg, dziennikarz francuskiego kanału France24, dostępnego w wersjach francuskiej oraz międzynarodowej, angielskiej. W swoim materiale redaktor kanału informacyjnego przybliżył problem smogu w naszym regionie.Jak czytamy w opisie materiału, odwrócenie się polityki energetycznej od Polski spowodowało, że kraj ogłosił zamiar zamknięcia wszystkich kopalń węgla energetycznego do 2049 roku. Nie jest to najbardziej ambitny program, ale oznacza szerszą zmianę postaw w Polsce. W materiale Gullivera Cragga wypowiedzieli się m.in. Marek Szkowron, Robert Pieczarko oraz Jakub Górski z Alarmu Smogowego Czechowice-Dziedzice, którzy przybliżali problem smogu w naszym mieście.

Nasze miasto w materiale kanału France24 o Śląsku bez węgla i smogu
Nasze miasto w materiale kanału France24 o Śląsku bez węgla i smogu · fot. France24


Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.