Wiadomości

  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 7856

Ilu nauczycieli pracuje w jednostkach podległych ZOPO? Jakich brakuje?

Ilu nauczycieli pracuje na etatach w jednostkach edukacyjnych prowadzonych przez gminę Czechowice-Dziedzice, czyli w przedszkolach i szkołach podstawowych? Nauczycieli jakich przedmiotów brakowało? Informacje na ten temat przedstawi Mirosław Olek, dyrektor czechowickiego Zakładu Obsługi Placówek Oświatowych.

szkoła, krzesła, ławki
Ilu nauczycieli pracuje w jednostkach podległych ZOPO? Jakich brakuje? · fot. pixabay.com


Według danych przekazanych przez Mirosława Olka, dyrektora czechowickiego ZOPO, w przedszkolach i szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Czechowice-Dziedzice pracowało, w przeliczeniu na etaty, 680 nauczycieli. W minionym roku 8 osób odeszło na emeryturę, 19 przeniesiono do innej placówki, a wobec 13 nauczycieli ograniczono zatrudnienie do 1/2 etatu.

Zwolniono 15 osób. - Zwolnienia miały dwojaki charakter, tzn. zakończenia umowy o pracę zawartej z nauczycielem na zastępstwo oraz rozwiązania stosunku pracy z nauczycielami, którzy nie przyjęli warunków proponowanych przez dyrektorów - część spośród tych nauczycieli ma możliwość przejścia na świadczenia kompensacyjne - dodał dyrektor ZOPO.

W szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie gminy Czechowice-Dziedzice brakowało nauczycieli wspomagających, EBD, WOS, religii i matematyki.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.