czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4369

Bielski Szpital Wojewódzki rozpoczyna szczepienia populacyjne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozpoczyna dzisiaj tzw. "szczepienia populacyjne" przeciwko COVID-19. Według planów tygodniowo szczepionych ma być 900 osób.

Reklama

szczepienia, szczepionka, covid, covid-19, koronawirus, strzykawka, pfizer, fiolka, dawka
Bielski Szpital Wojewódzki rozpoczyna szczepienia populacyjne · fot. mp / czecho.pl


- W pierwszym tygodniu, zgodnie z harmonogramem dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, pierwszą dawką szczepionki przeciwko Covid 19 zaszczepionych zostanie 900 osób. Podobnie ma być w kolejnych tygodniach - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa bielskiego Szpitala Wojewódzkiego.

- Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek w pierwszej kolejności szczepione będą osoby w wieku 70 plus i 60 plus. W następnej kolejności wyznaczone zostaną terminy szczepienia dla młodszych roczników, uwzględnionych w harmonogramie Ministerstwa Zdrowia. W sprawie ustalenia terminu prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 534 772 113. W Szpitalu Wojewódzkim punkt rejestracji od wtorku będzie mieścił się na parterze - dodaje przedstawicielka placówki.

Jednocześnie Szpital Wojewódzki będzie szczepił drugą dawką nauczycieli oraz służby mundurowe.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj