Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • 18 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 7997

W naszym mieście może powstać powszechny punkt szczepień

Trzy punkty szczepień powszechnych w ramach Narodowego Programu Szczepień mogą powstać w powiecie bielskim: w Czechowicach-Dziedzicach, Kozach i Jasienicy. Narodowy Fundusz Zdrowia pozytywnie zaopiniował wszystkie obiekty zgłoszone przez gminy na ten cel.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
W naszym mieście może powstać powszechny punkt szczepień · fot. mp / pless.pl


- Teraz jest czas na organizację pracy punktów, które będą jeszcze wizytowane przez przedstawicieli funduszu oraz muszą zostać odebrane przez sanepid. Takie informacje otrzymaliśmy podczas spotkania on-line z NFZ i wojewodą śląskim. Dodatkowe punkty szczepień mieszkańców na COVID-19 miałyby rozpocząć pracę na początku maja. Obecnie w powiecie bielskim zaszczepić można się w 26 miejscach. Był to także główny temat Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Bielskiego, który również miał formułę spotkania elektronicznego - informuje Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Jak dodaje przedstawicielka samorządu, w całym województwie śląskim takich dodatkowych PSP miałoby powstać 73. Dzięki temu do końca sierpnia mogą zostać zaszczepieni (obiema dawkami) wszyscy chętni dorośli mieszkańcy województwa. Na naszym terenie jest to ponad 3,1 mln ludzi. W województwie śląskim zaszczepionych zostało dotychczas ponad 550 tysięcy osób.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj