czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10370

[FOTO] Udana zbiórka elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 8

W sobotę, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego odbyła się zbiórka elektrośmieci w ramach konkursu "Dobre rady na elektroodpady". W akcji bierze udział pięcioosobowa drużyna z klasy 8d.

Reklama

Udana zbiórka elektrośmieci w Szkole Podstawowej nr 8 - 17.04.2021 · fot. Szkoła Podstawowa nr 8


W ramach akcji w minioną sobotę zbierano elektrośmieci, czyli m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. - Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy zdecydowali się oddać swoje elektroodpady w ramach naszej zbiórki 17 kwietnia. Cieszymy się, bo wiemy, że zebrany sprzęt nie zaśmieca Waszych piwnic i strychów i przynajmniej ten sprzęt nie trafi do naszych lasów, na łąki czy do rzek. Cenne i często niebezpieczne substancje zostaną z baterii i elektrośmieci odzyskane i ponownie wykorzystane. Nasza Planeta i drużyna ekosquad ze SP8 jeszcze raz dziękują - przekazała portalowi czecho.pl społeczność Szkoły Podstawowej nr 8.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Dobre Rady na Elektroodpady - Oddaj Mnie w Dobre Ręce" - to projekt kształcenia postaw proekologicznych uczniów szkół podstawowych wobec zagrożeń ze strony, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów. Dotychczas udział w konkursie wzięło 278 Zespołów Szkolnych tj. 1 872 uczniów, którzy zebrali w ramach działań konkursowych łącznie ponad 410 ton zużytego sprzętu, oraz ponad 19 ton zużytych baterii i akumulatorów. Więcej informacji o samym konkursie "Dobre rady na elektroodpady" można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.