czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 720

Materace dostępne w Chorzowie - kiedy stary wymienić na nowy?

Materiał partnera:

Eksperci mówią, że materac do spania należy wymieniać średnio co 7-10 lat. Do tej zasady warto jednak podchodzić z pewną rezerwą. Czasem bowiem okazuje się, że jeszcze przed upływem tego okresu materac traci swoje właściwości i przestaje zapewniać higieniczne i zdrowe miejsce do snu. Jak zatem możesz ustalić, czy twój materac wymaga już wymiany? Jakie sygnały ostrzegawcze powinny zwrócić twoją uwagę?

Materace dostępne w Chorzowie - kiedy stary wymienić na nowy?


Oceń stopień zużycia swojego materacaZłej jakości materace zużywają się szybciej niż te, które są wykonane z trwałych i dobrych gatunkowo materiałów. Aby sprawdzić, jaki jest stan twojego podłoża do spania, dokładnie przyjrzyj się jego powierzchni. Czy na materacu są widoczne trwałe plamy i odbarwienia? Czy jego powierzchnia stała się pożółkła? To sygnały, że żywot twojego materaca dobiega końca. Niezależnie od tego, czy używasz modelu piankowego czy sprężynowego, zwróć szczególną uwagę na stan wkładu. Czy w piance widać ubytki, wgłębienia i dziury? Czy metalowe sprężyny wyrzynają się przez wierzchnie warstwy materaca? Czy po ściągnięciu pokrowca w powietrzu unosi się pył? Wszystkie te oznaki świadczą o tym, że materac przestał spełniać swoją rolę. Jeśli je zauważysz, jak najszybciej zacznij rozglądać się za nowym modelem! Spanie na zużytym materacu może mieć katastrofalny wpływ na twoje zdrowie i jakość twojego snu. Gdy podłoże traci swoje pierwotne właściwości, przestaje zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i powoduje nadmierne obciążenie mięśni. Do następstw takiego stanu rzeczy można zaliczyć ciągłe uczucie niewyspania, poranne skurcze i bóle, a nawet skrzywienie kręgosłupa. Więcej na temat tego, jak dbać o swój kręgosłup, możesz przeczytać na stronie www.zdrowykregoslup.pl. Nie lekceważ zagrożeń związanych z użytkowaniem zużytego materaca!

ocen-stopien-zuzycia-swojego-materaca.jpeg


Gdy interesują cię materace dostępne w Chorzowie, sprawdź produkty marki Hilding. Znajdziesz wśród nich materace wykonane z wysokiej jakości, trwałych i zaawansowanych technologicznie komponentów, które odpowiadają za ich świetną żywotność. Na przykład model Electro został wyprodukowany z pianki wysokoelastycznej i hybrydowej, która cechuje się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na wilgoć oraz na duży nacisk. Materace marki Hilding mają certyfikat renomowanego Szwajcarskiego instytutu AEH. Przejrzyj wszystkie materace na Materacechorzow.pl i wybierz model, który zostanie z tobą na lata!Higieniczne zużycie materaca - po czym je rozpoznać?W wypadku materacy możemy mówić nie tylko o zużyciu fizycznym, ale również higienicznym. Czy wiesz, że w materacu znajduje się zazwyczaj kilkadziesiąt razy więcej roztoczy niż na podłodze? Według pewnych badań po upływie 10 lat normalnego użytkowania materac "zamieszkują" jakieś 2 miliony roztoczy! To naprawdę porażająca liczba. Co więcej, podczas snu człowiek zrzuca spore ilości łupieżu i martwego naskórka. Na materacu lądują też fragmenty włosów i paznokci oraz rozmaite zanieczyszczenia, takie jak kurz, okruchy jedzenia czy sierść zwierzaków domowych. Naturalną koleją rzeczy jest więc jego higieniczne zużycie. Co może świadczyć o tym, że twój materac jest trwale zabrudzony? Niepokojącym sygnałem jest poranny kaszel i katar, a także podrażnienie skóry czy alergie. W takim wypadku warto przemyśleć kupno materaca antyalergicznego i przeciwgrzybicznego, takiego jak Hilding Melody. Model wykonany z bezpiecznego lateksu doskonale nadaje się dla alergików i osób, które mają skłonności do uczuleń. Zarówno materace dostępne w Chorzowie, jak i w Koszalinie i okolicach, proponowane przez markę Hilding, spełniają najwyższe normy jakości. Zwróć uwagę na materace na Materacekoszalin.com.pl i znajdź godnego następcę swojego obecnego modelu!