Wiadomości

  • 15 kwietnia 2021
  • 16 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5321

Nabór uzupełniający na wymianę kotłów z węglowych na gazowe

We wtorek, 20 kwietnia ruszy uzupełniający nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła w roku 2021 w ramach "Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice na lata 2020-2021". W programie wziąć mogą udział jedynie właściciele budynków jednorodzinnych chcący zlikwidować nieekologiczny kocioł węglowy i zastąpić go kotłem gazowym.

piec, źródło ciepła, dotacje, kopciuch, gazowy, ogrzewanie
Nabór uzupełniający na wymianę kotłów z węglowych na gazowe · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


- Wnioski składać można w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, w godzinach pracy Urzędu. Wysokość dofinansowania do wymiany kotłów będzie wynosić 60% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6 000 zł. Dofinansowaniu podlegać będą inwestycje zrealizowane po podpisaniu umowy dotacji pomiędzy Gminą Czechowice-Dziedzice a Inwestorem - informuje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego. Nabór uzupełniający będzie trwał do 7 maja.

Warunkiem udziału w programie jest:
  • złożenie wniosku o udzielenie dotacji, na wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy kondensacyjny,
  • posiadanie prawa własności lub współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego (konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli w odniesieniu do osoby ubiegającej się o udział w Programie), w którym istnieje źródło ciepła opalanego paliwem stałym, przewidzianego do likwidacji,
  • posiadanie funkcjonującego, nieekologicznego źródła ciepła, przeznaczonego do likwidacji zgodnie z zasadami Programu,
  • złożenie oświadczenia o możliwości opłacenia całości kosztów inwestycji.


Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Jana Pawła II 1, telefonicznie pod nr tel.: 32 214 71 09 lub 32 214 71 69.

Załączniki można pobrać tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.