czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2021
  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2186

Ruszają konsultacje nt. Strategii Rozwoju Powiatu Bielskiego 2021+

Za nami:

W najbliższy piątek, 23 kwietnia ruszą konsultacje społeczne na temat Strategii Rozwoju Powiatu Bielskiego 2021+. Celem planowanych konsultacji jest umożliwienie mieszkańcom, instytucjom publicznym i społecznym oraz podmiotom gospodarczym zapoznania się z zapisami projektu strategii i ewentualnego złożenia uwag.

Reklama

starostwo powiatowe
Ruszają konsultacje nt. Strategii Rozwoju Powiatu Bielskiego 2021+ · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Jak informuje Biuro Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich, ostateczny termin konsultacji społecznych to 23 kwietnia - 5 maja. Konsultacje odbędą się poprzez zakładkę "Obsługa mieszkańców" na stronie internetowej powiatu bielskiego. Zostanie tam zamieszczony projekt Strategii Rozwoju Powiatu Bielskiego 2021+ wraz z formularzem zgłaszania uwag w wersji edytowalnej, a także interaktywnej, która umożliwi bezpośrednie przesłanie uwag do treści dokumentu.

Projekt strategii liczy ponad 180 stron. - Proszę jednak się nie zrażać! Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy i pozostałe podmioty skupili się na tych obszarach życia, które ich najbardziej interesują np.: na komunikacji i transporcie, edukacji, kulturze, gospodarce, czy turystyce i przekazali nam swoje zastrzeżenia z uzasadnieniem, a także ewentualne propozycje zmian - mówią pracownicy Biura Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich bielskiego starostwa.

- Projekt został opracowany na podstawie m.in. badań ankietowych przeprowadzonych wśród mieszkańców powiatu bielskiego na przełomie kwietnia i maja 2020 r. Odrębne badanie przeprowadzono także wśród uczniów szkół, dla których powiat jest organem prowadzącym. Miało ono miejsce na przełomie maja i czerwca 2020 r. Wyniki obu tych badań szeroko omówiono w projekcie strategii - dodaje biuro.

W obecnym kształcie projektu strategii wskazano kierunki oraz cele strategiczne określające rozwój Powiatu Bielskiego w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Co istotne, z racji panującej sytuacji pandemicznej konsultacje odbędą się tylko za pośrednictwem internetu.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.