czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2195

UM ostrzega: Nie dajmy się oszukać metodą "na rachmistrza spisowego"

- Jeśli przed dniem 4 maja ktokolwiek będzie podejmował z Państwem kontakt w sprawie dokonania spisu powszechnego i będzie powoływał się na to, iż jest rachmistrzem spisowym, prosimy o nieudzielanie informacji, gdyż prawdopodobnie będzie to próbą wyłudzenia danych, w żaden sposób nie związaną z przeprowadzanym spisem ludności - informuje czechowicki Urząd Miejski.

Reklama

senior, komputer, laptop
UM ostrzega: Nie dajmy się oszukać metodą "na rachmistrza spisowego" · fot. pixabay.com


- Ze względu na panującą epidemię koronawirusa do odwołania nie będzie wizyt rachmistrzów w domach. W związku z tym prosimy uważać na osoby, które podając się za rachmistrzów mogą chcieć wejść do naszego domu - zwraca uwagę Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak zwraca uwagę czechowicki magistrat, rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja - wszelkie wcześniejsze telefony mogą być próbą wyłudzenia informacji. - Masz prawo zweryfikować rachmistrza, z którym rozmawiasz! Wystarczy poprosić o jego imię, nazwisko i numer legitymacji, a potem sprawdzić je na stronie spisu w zakładce "Sprawdź rachmistrza" lub dzwoniąc na infolinię spisową na numer 22 279 99 99. Warto to zrobić, zanim zaczniesz odpowiadać na pytania. Dlatego, gdy otrzymasz telefon, weź potrzebne do weryfikacji dane i umów się z rachmistrzem na inny termin. Wszelkie próby podszywania się pod rachmistrzów prosimy zgłaszać na numer alarmowy 112 lub 997 - dodaje UM.

Osobom starszym, mieszkającym samotnie, które nie są w stanie samodzielnie dokonać samospisu przez internet, zaleca się dokonanie spisu poprzez infolinię spisową nr 22 279 99 99

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.