czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021
  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2670

[FOTO] Zły stan ulic Komorowickiej i Junackiej. Kiedy odtworzenie?

Na fatalny stan ulic Komorowickiej i Junackiej w Czechowicach Południowych zwrócił uwagę pan Piotr, nasz czytelnik. Jak napisał czechowiczanin, przez prowadzoną inwestycję przy przebudowie sieci kanalizacyjnej, stan drogi w tym miejscu jest katastrofalny. O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej.

Zły stan ulic Komorowickiej i Junackiej. Kiedy odtworzenie? - 17.04.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Piotr


- Rozumiem, że trwają prace związane z budową infrastruktury kanalizacji i wodociągów, ale nie powinno to dezorganizować, w miarę normalnego, funkcjonowania. Burmistrz zapewniał, że na bieżąco firmy będą poprawiać owe zapadliska. Początkowo było "w miarę". Teraz jest katastrofa. Dosłownie z dziury wpadam w kolejną. Zawieszenie w samochodzie cierpi, a samo przejście suchą nogą jest niemożliwe - napisał do naszej redakcji pan Piotr, jeden z naszych czytelników.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej, które jest głównym inwestorem przebudowy kanalizacji. - Zgodnie z podpisaną z Wykonawcą umową, zakończenie Kontraktu przewidywane jest na dzień 16 października 2021 roku. Do tego dnia Wykonawca ma nie tylko zakończyć prace budowlane, ale również, zdobyć wszelkie przewidziane przepisami dokumenty. Podane, orientacyjne terminy w harmonogramie na stronie PIM dotyczą prac budowlanych związanych stricte z budową kanalizacji. Nie ujmują one czasu niezbędnego na odtworzenie nawierzchni dróg - przekazał portalowi czecho.pl Piotr Pacuła, Kierownik zespołu ds. technicznych w PIM Czechowice-Dziedzice.

- Jak wynika ze wspomnianego harmonogramu prace budowlane zostały zakończone w grudniu 2020 r. Odtworzenie nawierzchni dróg, a w szczególności nawierzchni dróg asfaltowych ze względu na uwarunkowania technologiczne nie może być realizowane w okresie jesienno-zimowym. Jest to główną przyczyną, dla której Wykonawca aktualnie przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z odtworzeniem nawierzchni dróg. Reasumując: wykonawca realizuje prace zgodnie z założeniami harmonogramu, a raportowany przez Wykonawcę postęp prac pozwala przyjąć, że zostaną zakończone w terminie - dodaje przedstawiciel czechowickiej spółki.

- Wykonawca robót realizuje prace zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, jak również zgodnie z zatwierdzonym przez gminę Czechowice-Dziedzice projektem organizacji ruchu. Na drogach umieszczono znaki informacyjne i ostrzegawcze. Ulica Komorowicka i Junacka stanowią również dojazd do firm prowadzących działalność gospodarczą, która ze względu na swoją specyfikę wymaga ruchu pojazdów ciężkich. Dodatkowo przez ul. Junacką, w pobliżu prowadzonych prac, przebiega linia kolejowa i występuje związane z tym czasowe zamknięcie drogi. Na wspomniane utrudnienia ani Wykonawca robót ani Inwestor nie mają wpływu. Pragniemy zapewnić, iż każda interwencja mieszkańców ulic przy których prowadzona jest budowa kanalizacji jest przez PIM sprawdzana, weryfikowana i przekazywana do Wykonawcy robót - podkreślił Pacuła.

- Na potwierdzenie tych słów informuję, że w dniu wczorajszym, Wykonawca prowadził prace na przedmiotowych ulicach w celu poprawienia przejezdności tych ulic. Zakończenie prac związanych z odtworzeniem nawierzchni ulic Junackiej i Komorowickiej planowane jest na koniec II kwartału 2021 roku - podsumował Kierownik zespołu ds. technicznych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.