Wiadomości

  • 21 kwietnia 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6664

W tym roku nie będzie planowanej przebudowy ulicy Legionów

Jak informuje bielskie Starostwo Powiatowe, w tym roku nie rozpocznie się planowana przebudowa ulicy Legionów na odcinku od ul. Lipowskiej do granicy z Bielskiem-Białą. Na przeszkodzie stanęło pozyskanie finansowania na tę inwestycję ze źródeł zewnętrznych, a konkretnie - jego brak.

legionów
W tym roku nie będzie planowanej przebudowy ulicy Legionów · fot. czecho.pl


- Przebudowa ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach na odcinku od skrzyżowania z ul. Lipowską do granicy z miastem Bielsko-Biała była jednym z zadań powiatu zgłoszonym do Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja ta nie uzyskała dofinansowania. Efektem jest przesunięcie jej w czasie. Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej nadal szuka środków zewnętrznych na to przedsięwzięcie - powiedziała portalowi czecho.pl Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

legionów
Ulica Legionów w rejonie skrzyżowania z ulicą DK-1 · fot. google.com


Jak informowaliśmy w listopadzie zeszłego roku, bielskie Starostwo Powiatowe planuje również przebudowę ulicy Legionów na dalszym odcinku - od ulicy Lipowskiej do ronda ronda AK i NSZ (przy Starej Gminie) ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego zadania. Więcej o tej inwestycji pisaliśmy tutaj. Ponadto planowana jest przebudowa ulicy Legionów do DK-1 do skrzyżowania z ulicą Narutowicza, o czym informowaliśmy m.in. tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.