czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2047

Bielski Szpital Wojewódzki "odmraża" łóżka covidowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zmniejsza liczbę łóżek dla chorych na COVID-19. Pierwszym etapem odmrożenia miejsc covidowych, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Neurochirurgiczny. Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na COVID-19.

szpital, choroba, leczenie, koronawirus
Bielski Szpital Wojewódzki "odmraża" łóżka covidowe · fot. pixabay


- Po "uwolnieniu" 22 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem, które funkcjonowały na Oddziale Neurochirurgicznym, Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 164 łóżkami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. W tym jest 17 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla osób, które wymagają respiratoterapii. Dodatkowo osiem łóżek dla pacjentek chorych na Covid-19, znajduje się na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego - informuje Anna Szafrańska, rzecznik prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Jak dodała przedstawicielka bielskiej placówki, Szpital Wojewódzki, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, planuje w następnych dniach odmrażać kolejne oddziały, przystosowane w ostatnich tygodniach wyłącznie do hospitalizacji chorych na COVID-19.

mp / czecho.pl, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj