Wiadomości

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1026

Czy warto chodzić do teatru z dzieckiem?

Materiał partnera:

Teatr kojarzy się najczęściej z kulturalną rozrywką dla dorosłych. Popularna jest teza, że dzieci w teatrze się nudzą, a wystawiane sztuki nie są przeznaczone dla nich. Czy naprawdę dzieci powinny unikać teatru? A może jest wręcz odwrotnie i najmłodszych warto zabierać na spektakle?

Czy warto chodzić do teatru z dzieckiem?


Z teatrem jest jak z kinem - w kinie są filmy zarówno dla dorosłych widzów, jak i dla dzieci. Tak samo istnieją spektakle przeznaczone dla odbiorców starszych oraz takie, w których najmłodsi odnajdą wiele radości.

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem do teatru?Od razu zaznaczmy, że warto zabierać dziecko do teatru. Najmłodszy nabiera manier kulturalnych (w teatrze nie wolno jeść, pić, rozmawiać), zyska szerszy pogląd na kulturę, otworzy się na świat i zacznie chętniej poznawać kolejne dzieła kultury.

Teatr rozwija pasje, zmienia podejście do wielu tematów i poszerza wiedzę w przystępny sposób. Na deskach aktorzy wystawiają nie tylko spektakle dla dzieci, które cechują się humorem i nauką, ale i sztuki dla nastolatków.

Współczesny teatr nie powinien kojarzyć się dzieciom z nudną formą przedstawiania szkolnych lektur. Im szybciej pokażemy najmłodszym pozytywy teatru, tym szybciej najmłodsi zaczną je doceniać!

Czy każdy spektakl jest dla dziecka?Zdecydowanie nie. Przed zabraniem młodej osoby na sztukę powinniśmy zapoznać się z jej treścią. Niektóre są zbyt odważne, inne wulgarne, a jeszcze innych dziecko po prostu nie zrozumie. Dzieci lubią bajkową atmosferę, czary i historie, które zabierają je w przestrzeń znaną z telewizyjnego świata kreskówek czy seriali.

Zresztą, odejście od telewizora i alternatywa dla ekranu jest kolejnym argumentem, przemawiającym za tym, że dzieci warto zabierać do teatru. To edukacyjna rozrywka, która jest zdrowsza dla oczu, a przy okazji pozwala rozwijać się najmłodszym. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o spektaklach dla dzieci, wejdźcie na stronę - https://teatrkomedia.pl/. Znajdziecie tam wiele interesujących treści i odpowiedzi na pytania dotyczące sztuk teatralnych.