Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 9282

Skotan rozbuduje swój zakład w Czechowicach-Dziedzicach?

Skotan S.A. to spółka, która w Czechowicach-Dziedzicach, przy ulicy Łukasiewicza, posiada zakład produkujący drożdże Yarrowia lipolytica oraz estry etylowe NNKT Omega-3,6,9. W niedawnym wywiadzie dla PAP Jacek Kostrzewa, prezes Skotan S.A., zapowiedział, że firma planuje przeniesienie i rozbudowę swojego zakładu produkcji estrów w naszym mieście.

Jacek Kostrzewa, prezes Skotan S.A.
Jacek Kostrzewa, prezes Skotan S.A. · fot. Materiały prasowe


- Skotan planuje w 2021 roku dalszą poprawę wyników finansowych. m.in. dzięki wprowadzaniu nowych produktów oraz rozwojowi eksportu - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Jacek Kostrzewa. Dodał, że przy utrzymaniu tempa rozwoju biznesu Skotan rozważy przeniesienie i rozbudowę zakładu produkcji estrów w Czechowicach-Dziedzicach.

- Jesteśmy w fazie wzrostu. W tym roku liczę na dalszą poprawę wyników finansowych firmy, pierwszy kwartał upływa dobrze. Planujemy przeprowadzenie w 2021 roku dodatkowych badań naszych produktów, żeby udowodnić ich wysoką skuteczność, a także zdywersyfikować nasze portfolio produktowe o nowe kierunki zastosowań. Planujemy również w tym roku wprowadzenie nowości w ramach głównych kategorii produktowych - dodał prezes.

- Obecnie mamy wystarczające moce produkcyjne w obu zakładach, ale nasze potrzeby rosną wraz z rozwojem oferty, liczby odbiorców i poziomu sprzedaży. Jeśli utrzymamy jednak tempo wzrostu biznesu i będziemy mieć dobrą kondycję finansową, to możemy rozważyć przeniesienie i rozbudowę zakładu produkcji estrów w Czechowicach-Dziedzicach. Walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się za 2 miesiące, to będzie dobry moment na przeanalizowanie naszych potrzeb w tym zakresie. Wówczas możemy podjąć decyzję w tej sprawie - podsumował Kostrzewa.

Spółka Skotan S.A. istnieje od 2006 roku, kiedy to zmieniła swój profil działalności rozpoczynając handel i produkcję w sektorze paliwowym. W portfolio produktów firmy znajdują się preparaty dla ludzi, zwierząt oraz rolnictwa. Blisko 20% udziałów w spółce posiada miliarder Roman Karkosik, jeden z najbogatszych Polaków. Skotan S.A. jest notowana również na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.