Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6108

To "ostatni dzwonek", aby pomóc 29-letniemu czechowiczaninowi

Michał Czopek to 29-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który od wielu lat zmaga się ze skutkami błędów lekarskich. Tuż po narodzinach został zakażony gronkowcem złocistym, a dalsze ropne zapalenie stawu biodrowego i kości udowej, sprawiły, że do tej pory mężczyzna jest niepełnosprawny. Od 2019 roku trwa zbiórka na operację czechowiczanina, którą ma wykonać dr Paley - koniec zrzutki zaplanowano na 23 maja.

Michał Czopek z Czechowic-Dziedzic
Michał Czopek z Czechowic-Dziedzic · fot. siepomaga.pl


O Michale Czopku pisaliśmy w czerwcu 2019 roku. Wtedy to na portalu siepomaga.pl pojawiła się zbiórka środków na kosztowną, dwuetapową operację, której chciał podjąć się doktor Paley. - Moi rodzice robili, co w ich mocy, by zawalczyć o moją sprawność, w wieku dwóch i trzech lat wyjechałem do Niemiec. Przeprowadzone tam operacje sprawiły, że chodzę, a to był wtedy priorytet, jednak moja prawa noga jest zdecydowanie krótsza od lewej. Mimo że całe życie zmagam się z lekarskimi błędami przeszłości, nie tracę nadziei, że jeszcze będzie dobrze. Biodro ulega ciągłej degradacji, ale pojawiła się nadzieja na życie bez bólu i strachu o przyszłość! Tę nadzieję dał mi doktor Paley, który chce się podjąć tej bardzo skomplikowanej, dwuetapowej operacji. Jej koszt jest ogromny, ale wiem, że tutaj dzieją się cuda. Jest to ostatni moment, na wykonanie operacji - powiedział Michał Czopek.

To "ostatni dzwonek", aby pomóc 29-letniemu czechowiczaninowi
To "ostatni dzwonek", aby pomóc 29-letniemu czechowiczaninowi · fot. siepomaga.pl


- Na przestrzeni wielu lat poszukiwań i licznych konsultacji, nikt nie był w stanie zaoferować mi bezpiecznej i skutecznej metody leczenia. Przełom nastąpił dopiero w kwietniu 2019 roku po konsultacji u światowej sławy specjalisty, który wlał w moje zbolałe serce nadzieję. Dr Paley ze Stanów Zjednoczonych jest geniuszem i fachowcem najwyższej próby, a co najważniejsze — ma dobry plan, żeby naprawić moją nogę - dodaje mieszkaniec naszego miasta.

To "ostatni dzwonek", aby pomóc 29-letniemu czechowiczaninowi
To "ostatni dzwonek", aby pomóc 29-letniemu czechowiczaninowi · fot. siepomaga.pl


Operacja polega na rekonstrukcji stawu biodrowego i wydłużenia nogi. Można to traktować jako dwa etapy, niemniej rekonstrukcja stawu i montaż w kości gwoździa do naciągania nogi odbędzie się podczas jednej operacji. Później trwa mozolny proces naciągania. W sumie potrzeba ponad 360 tysięcy złotych. Zbiórka trwa do 23 maja, jednak, jeśli nie uda się zebrać potrzebnej kwoty - zostanie ona przedłużona.- Operacja wraz z późniejszą rehabilitacją to ogromny wydatek, absolutnie przekraczający moje możliwości finansowe. Dlatego proszę o pomoc i spełnienie cudu. Bo na dzisiaj zebranie tak wielkiej sumy mogę traktować jedynie w kategoriach cudu. Bądźcie ze mną, potrzebuję Was. Chcę dobrze przejść przez życie. Bez Was mi się nie uda... - podsumowuje 29-latek.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.