Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4386

AZK będzie miała nową siedzibę w dawnym budynku Szkoły Specjalnej

Zbliża się przeniesienie siedziby Administracji Zasobów Komunalnych z obecnego, zaniedbanego budynku przy ulicy Legionów - tuż przy rondzie wójta Machalicy przy CH Stara Kablownia - do dawnego budynku czechowickiej Szkoły Specjalnej.

Administracja Zasobów Komunalnych AZK
Obecna siedziba Administracji Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Informację o planowanej inwestycji i przeprowadzce AZK do nowego budynku przedstawiono na posiedzeniu Komisji Samorządności i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Przewodniczący komisji Kazimierz Urbański zapytał o planowany termin rozpoczęcia termomodernizacji budynku byłego Zespołu Szkół Specjalnych z przeznaczeniem na siedzibę AZK. Zwrócił uwagę, że odpadający tynk z budynku byłej szkoły stwarza zagrożenie bezpieczeństwa dla mieszkańców.

Podczas posiedzenia komisji skarbnik miasta Monika Środa poinformowała, że termomodernizacja budynku byłej szkoły na siedzibę AZK będzie realizowana w ramach projektu pn. "Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Czechowicach-Dziedzicach z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii - etap II". Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2022 roku.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.