Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1551

Panele fotowoltaiczne - czym się kierować przy wyborze?

Materiał partnera:

Panele fotowoltaiczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Przekłada się to oczywiście na szeroki do nich dostęp i stale rosnącą liczbę rozwiązań. Jak z tego ogromu marek i modeli wybrać te najlepsze panele?

1. Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?
2. Polecane rozwiązania

Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?Hurtownia paneli fotowoltaicznych Pvstar proponuje sprawdzone marki, które na rynku cieszą się bardzo dużą popularnością. Skąd jednak zwykły potencjalny klient ma wiedzieć, że tak jest naprawdę? Jak bez szerokiej wiedzy technicznej dokonać wyboru paneli, których koszt jest przecież niemały? Z pewnością wiele podpowiedzieć mogą ci tutaj znajomi, którzy od jakiegoś czasu mają instalację PV u siebie. Z perspektywy użytkownika będą w stanie powiedzieć ci, jakie mieli problemy przy wyborze, czym się kierowali, czy są zadowoleni z decyzji. Wiele z pewnością powiedzieć ci mogą także specjaliści z samej hurtowni. Warto oczywiście na początek znaleźć taką, która cieszy się zaufaniem ze strony klientów. Specjaliści od paneli powinni być w stanie w prosty sposób zaprezentować, czym różnią się poszczególne modele. Na podstawie zebranych od ciebie informacji mogą także podpowiedzieć, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku. Cenną podpowiedzią będzie także długość gwarancji producenta - najlepsi i sprawdzeni zapewniają jakość powyżej 10 lat, bardzo często wystawiają gwarancję na 20. Niestety cena paneli fotowoltaicznych w hurtowni w Krakowie także podpowie ci, które rozwiązania są lepsze, a które nieco gorsze. Oczywiście każdy dysponuje ograniczonym budżetem, natomiast do radykalnie tańszych paneli od reszty podobnych im trzeba mieć bardzo organiczone zaufanie. W końcu warto zwrócić uwagę na obecność certyfikatów takich jak ISO 9001, ISO 14001, BS OHSAS 18001.

Polecane rozwiązaniaW Krakowie hurtownia paneli fotowoltaicznych Pvstar oferuje m.in. panele fotowoltaiczne od czołowych międzynarodowych producentów. Wybór rozwiązań marek takich jak Longi Solar czy Seraphim to gwarancja najwyższej jakości. Longi Solar to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w Chinach, które obecnie jest w ścisłej czołówce światowych producentów paneli fotowoltaicznych. Proponuje ogniwa monokrystaliczne wykonane w technologii half-cut i PERC o bardzo wysokiej trwałości, odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia, a także większej wydajności. Z kolei Seraphim Blade to duże przedsiębiorstwo kontrolujące produkcję modułów od początku - od surowego krzemu do finalnego produktu. Polecana jest przede wszystkim seria Blade TM z ogniw c-Si generujących niższy prąd, co sprawia, że strata od ogniwa do modułu jest mniejsza. To zaś podnosi wydajność samego modułu fotowoltaicznego.