Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 3878

Bielsko-Biała: Rusza przebudowa ul. Warszawskiej. Będą utrudnienia!

Rusza zapowiadana przebudowa ulicy Warszawskiej wraz z budową mostu na potoku Starobielskim. Z tego powodu w czwartek, 6 maja około godziny 19.00 zostaną wdrożone zmiany w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej na odcinku od Stacji BP do skrzyżowania z ulicami Budowlanych oraz Trakcyjną.

Rozpoczyna się przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia od 6 maja
Bielsko-Biała: Rusza przebudowa ul. Warszawskiej. Będą utrudnienia! · fot. MZD Bielsko-Biała


Zmiany w organizacji ruchu będą związane z:
  • wykonaniem przewiązki przed skrzyżowaniem ulic: Warszawska, Budowlanych, Trakcyjna (jadąc od centrum);
  • zamknięciem środkowego pasa ruchu relacji na wprost ul. Warszawskiej w kierunku Katowic;
  • ruch na ul. Warszawskiej w kierunku Katowic będzie odbywał się pasem zewnętrznym, a ruch w ul. Trakcyjną bez zmian;
  • zamknięciem relacji lewoskrętu z ul. Warszawskiej w ul. Budowlanych (poprowadzony zostanie objazd - ul. Piastowską, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Stefana Żeromskiego, ul. Romualda Traugutta);
  • zamknięciem wewnętrznego pasa ruchu za skrzyżowaniem z ul. Budowlanych, Trakcyjną (jadąc od Katowic).


Rozpoczyna się przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia od 6 maja
Mapa z naniesioną tymczasową organizacją na ul. Warszawskiej - zamknięcie jezdni zachodniej · fot. MZD Bielsko-Biała


Rozpoczyna się przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia od 6 maja
Mapa z naniesioną tymczasową organizacją na ul. Warszawskiej - zamknięcie jezdni wschodniej · fot. MZD Bielsko-Biała


Realizacją inwestycji zajmie się zwycięzca przetargu, spółka Banimex z Będzina. W ramach zadania wykonawca przystąpi do prac na 170 metrowym odcinku ul. Warszawskiej w rejonie mostu na potoku Starobielskim.

- Obiekt powstał w latach siedemdziesiątych XX wieku, nie odpowiada obecnym wymogom w zakresie nośności, jak i standardom technicznym wyposażenia i bezpieczeństwa. Wysoki stopień zużycia technicznego predysponuje go do rozbiórki. Zakres prac obejmuje więc rozbudowę rzeczonego odcinka od skrzyżowania z ul. Trakcyjną do rejonu skrzyżowania z ul. Czechowicką, budowę mostu, roboty regulacyjne w korycie potoku, przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia podziemnego oraz oświetlenia ulicznego - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Rozpoczyna się przebudowa ul. Warszawskiej. Utrudnienia od 6 maja
Bielsko-Biała: Rusza przebudowa ul. Warszawskiej. Będą utrudnienia! · fot. MZD Bielsko-Biała


Dla zachowania ciągłości ruchu w obu kierunkach prowadzenie inwestycji zaplanowano w dwóch etapach. Utrzymany przy tym zostanie przejazd pojazdów komunikacji zbiorowej, ruch pieszych oraz dostęp do wszystkich posesji w obszarze inwestycji. W pierwszym etapie robót zostanie zamknięta jezdnia zachodnia (od strony ul. Budowlanych), a ruch będzie się odbywał w dwóch kierunkach po jezdni wschodniej. Po zakończeniu robót, w drugim etapie, analogicznie ruch zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, koniec rozbudowy ma zaś nastąpić w grudniu 2021 roku. Koszt inwestycji wynosi 7,8 mln zł.

Co z kursowaniem autobusów, w tym popularnej "50" na linii z Czechowic-Dziedzic na Osiedle Karpackie? - Rozpoczynająca się inwestycja rozbudowy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej wraz z budową mostu na potoku Starobielskim nie przewiduje wprowadzania znaczących zmian w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. - utrzymany zostaje ruch przelotowy autobusów na kierunku centrum miasta - Czechowice-Dziedzice zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu - poinformowano portal czecho.pl w Wydziale Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

- W II etapie prac czasowo wyłączony zostanie lewoskręt dla autobusów linii nr 57 z ul. Warszawskiej w ul. Czechowicką - w związku z czym wprowadzony zostanie objazd dla komunikacji zbiorowej przez ul. Janusza Korczaka i Juliusza Słowackiego. O zmianach w kursowaniu autobusów będziemy na bieżąco informować w komunikatach na stronie internetowej komunikacja.um.bielsko.pl - dodała jednostka.

mp / czecho.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.