czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 455

Dlaczego warto trenować windsurfing od dziecka?

Materiał partnera:

Windsurfing to sport, który w Polsce uprawia się stosunkowo niedługo. Długo sądzono, że lokalne warunki wodne i wiatrowe są niewystarczające, by dobrze bawić się podczas pływania na desce. Obecnie windsurfing trenują nad Bałtykiem i na polskich jeziorach nawet dzieci. Poznaj zalety uprawiania tej dyscypliny sportu.

1. Doskonała forma odstresowania i zabawy nad wodą
2. Bezpieczny sport od najmłodszych lat
3. Pozytywny wpływ na zdrowie

Windsurfing z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Sport przyciąga głównie nastolatków i młodych dorosłych, jednak z powodzeniem można uprawiać go w każdym wieku. Do zainteresowania windsurfingiem zachęca się nawet dzieci, które już od najmłodszych lat mogą bezpiecznie pływać na desce. Dowiedz się więcej o plusach windsurfingu.

Doskonała forma odstresowania i zabawy nad wodąWindsurfing na półwyspie organizowany przez szkółkę taką jak www.deski.org to znakomita zabawa i forma odstresowania się dla dzieci. Już kilkulatki mogą z powodzeniem spędzać czas na desce, korzystając z zabawy na falach. Windsurfing pozwala w pełni cieszyć się wodą i słońcem. Jednocześnie dyscyplina uczy cierpliwości, pomaga skupić się na treningu i zapomnieć o codziennych problemach.

Bezpieczny sport od najmłodszych latPrzygodę z deską windsurfingową bez przeszkód można zacząć już w przedszkolu. Do pływania zachęca się już czteroletnie dzieci, które chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych na wodzie. Maluchy doskonale bawią się, gdy mogą oswajać się z wodą, trenować balans i skakać z deski. Pięcioletnie dzieci mogą natomiast rozpocząć przygodę z pływaniem z żaglem, a siedmiolatki bez trudu poradzą sobie z pływaniem obok instruktora lub na lince chroniącej przed dryfowaniem w nieodpowiednim kierunku. Dzięki stosowanym zabezpieczeniom, dziecko może trenować windsurfing, nawet gdy nie umie jeszcze pływać.

Pozytywny wpływ na zdrowieSport to zdrowie! Stare powiedzenie ma w sobie wiele prawdy, bez względu na to, jakiej dyscypliny dotyczy. W przypadku windsurfingu buduje się mięśnie całego ciała. Ręce i nogi stają się silniejsze, a mocne mięśnie brzucha i pleców pomagają utrzymywać prawidłową postawę. Dzieci mają lepszą równowagę, poprawia się ich wydolność organizmu, a serce pracuje sprawniej. Pływanie na desce jest bowiem doskonałym sportem cardio. Dzięki niemu znacznie polepsza się wytrzymałość ciała, a komórki są lepiej dotlenione. Sport ma również pozytywny wpływ na masę ciała - regularne treningi chronią przed nadwagą i wystąpieniem chorób związanych z nadmierną masą ciała