Wiadomości

  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 972

Czy będzie dziś padać? Sprawdź sam!

Materiał partnera:

Niedawno zaczęła się wiosna, a my myślimy już o lecie. W ostatnich latach pogoda stała się bardziej nieobliczalna niż kiedykolwiek. Kiedyś wystarczyło zajrzeć za okno i popatrzeć w niebo by ocenić, czy będzie dzisiaj padać deszcz czy też nie. Niestety, od pewnego czasu wszystko się zmienia. Jest coraz trudniej ocenić gołym okiem jaka czeka nas pogoda za godzinę czy dwie.

Już za kilka miesięcy czekają nas najbardziej burzowe miesiące, takie jak Lipiec. Wychodząc rano do pracy często zastanawiamy się czy brać ze sobą parasol, czy będzie nam zbyteczny. Jak to sprawdzić, gdy zapowiedziana pogoda w telewizji ma się nijak do rzeczywistości za oknem? Nadeszła era radarów meteorologicznych, które pozwalają nam sprawdzić na bieżąco aktualną i nadchodzącą pogodę.

Czym jest radar opadów online?Czasy telewizji odchodzą do lamusa, częściej chwytamy za telefon i sprawdzamy nadchodzącą pogodę. Na nasze nieszczęście aplikacje te nie są tak dokładne i perfekcyjne jakbyśmy chcieli.

By zmaksymalizować prognozę pogody na kilka kolejnych godzin powstały różnego typu radary online, które pozwalają nam sprawdzać dane zjawiska meteorologiczne.

Takim właśnie narzędziem, jest radar opadów. Mapa deszczu pokaże nam na żywo gdzie znajduje się deszcz bądź innego typu opady oraz przewidzi dokąd zmierzają i gdzie się pojawią za kilka godzin.

Ich skuteczność jest ogromna, ponieważ na żywo analizują one dane z różnych baz i czujników pomiarowych, przez co cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów czy działkowców.

Narzędzia te są w pełni darmowe, a żeby z nich korzystać wystarczy urządzenie, które ma dostęp do internetu oraz przeglądarkę stron www. Sprawdzenie tego gdzie pada deszcz jest intuicyjne i proste, zajmuje dosłownie kilka sekund. Wystarczy wybrać interesujący nad obszar i spojrzeć na legendę mapy. Mapę możemy również przybliżać i oddalać, by sprawdzić czy chmury deszczowe nie przemieszczają się w naszym kierunku.

Mamy nadzieję, że przyszłe miesiące nie będą aż tak burzliwe i nieobliczalne. Życzymy wszystkim jedynie słonecznych dni!