czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 3582

[FOTO] Pierwsza z wypraw w ramach akcji "Łapy w Górę" zakończona

W środę, 5 maja zakończyła się pierwsza z wypraw w ramach akcji charytatywnej "Łapy w Górę" - przejście Małego Szlaku Beskidzkiego. Organizatorem oraz zarazem uczestnikiem pieszych wędrówek w ramach projektu jest czechowiczanin Michał Janik.

Reklama

Pierwsza z wypraw w ramach akcji "Łapy w Górę" zakończona - 05.05.2021 · fot. Michał Janik


Czechowiczanin wraz z towarzyszami - Moniką Królicką oraz suczką Dianą - zdobyli Mały Szlak Beskidzki dokładnie o godzinie 4.05. - Mamy to! Udało się przejść Mały Szlak Beskidzki! Obudził mnie piękny wschód słońca, a raczej "Szparaga we własnym sosie", która nie zamierzała go przegapić. Przez większość trasy szliśmy razem lub mijaliśmy się na trasie. To był wspaniały dzień i kawał dobrej roboty - napisał Michał Janik na facebookowym profilu projektu "Na szczytach Marzeń".

Pierwsza z wypraw w ramach akcji "Łapy w Górę" zakończona - 05.05.2021
Pierwsza z wypraw w ramach akcji "Łapy w Górę" zakończona - 05.05.2021 · fot. Michał Janik


Jak już wspomnieliśmy, czechowiczaninowi towarzyszyła również suczka Diana. Nie przez przypadek - dzięki akcji "Łapy w górę" Michał Janik chce znaleźć dla Diany nowy dom. - To około 7-letnia sunia średniej wielkości, która już dwukrotnie wracała z adopcji. Każdy powrót był dla niej niesamowicie ciężkim przeżyciem. Aktywna i zrównoważona sunia, która potrzebuje czasu by zaufać opiekunowi. Może bronić miski i zabawek, dlatego nie jest polecana do domu z dziećmi. Do psów ma stosunek neutralny, ale potrafi odpowiedzieć na zaczepki. Zna podstawowe komendy, akceptuje kaganiec, bardzo ładnie jeździ samochodem. Najlepiej odnalazłaby się w domu z ogrodem, bo w takim domu spędziła większość życia - napisał twórca projektów "Na szczytach marzeń" oraz "Łapy w Górę".

Pierwsza z wypraw w ramach akcji "Łapy w Górę" zakończona - 05.05.2021
Pierwsza z wypraw w ramach akcji "Łapy w Górę" zakończona - 05.05.2021 · fot. Michał Janik


Czechowiczanina czekają jeszcze dwie wyprawy w ramach akcji charytatywnej dla czworonogów - przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego oraz Głównego Szlaku Sudeckiego. - Podczas tych wędrówek będziemy wspierać zwierzaki ze schronisk, a zaczynamy od fundacji "Przystanek Schronisko" działającej przy Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach - informował w połowie kwietnia Michał Janik. Więcej o akcji pisaliśmy tutaj. Swoją cegiełkę do akcji może dorzucić każdy z nas poprzez wpłatę na zbiórkę, która dostępna jest na portalu zrzutka.pl.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.