Wiadomości

  • 7 maja 2021
  • 8 maja 2021
  • wyświetleń: 1753

Posprzątają Wisłę i Białkę oraz ich okolice pieszo oraz z kajaków

Za nami:

Dzisiaj odbędzie się społeczna akcja sprzątania Wisły i Białki oraz okolic tych rzek. Jej organizatorem jest Piotr Postka, właściciel firmy Postkajaki, który uczestnikom akcji udostępni 10 kajaków dwuosobowych, aby mogli oni posprzątać Wisłę od strony wody.

Posprzątają Wisłę i Białkę oraz ich okolice pieszo oraz z kajaków
Posprzątają Wisłę i Białkę oraz ich okolice pieszo oraz z kajaków · fot. www.gminabestwina.info


Trasę, która będzie sprzątana, będzie można również przejść pieszo. Początek akcji zaplanowano przy przeprawie przez rzekę Białkę, czyli tzw. "drodze technologicznej", która łączy się za rzeką Białą z ul. Nad Białką w Czechowicach-Dziedzica (blisko lotniska) około godziny 8.00, a jej koniec - na granicy z Jawiszowicami.

Wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski, zapewni dwa kontenery do odbioru zebranych śmieci oraz worki dla każdego zbierającego. Każdy, kto chce zaangażować się w tę akcję, powinien zadbać o rękawice i odpowiedni, wygodny ubiór.

Sobota, 8 maja, start: godzina 8.00, przeprawa przez rzekę Białkę koło lotniska, dojazd od strony Czechowic-Dziedzic ulicą Nad Białką, od strony Kaniowa ul. Czechowicką, następnie "drogą technologiczną", można również w Miasteczku wjechać na "drogę technologiczną" i jechać w stronę kopalni lub w centrum Kaniowa skręcić w ul. Kóski, a z niej zjechać na Czechowicką i później na "drogę technologiczną". Kolejny dojazd to ul. Osiedlową do ul. Wędkarskiej i dalej do "drogi technologicznej" i skręcić w stronę kopalni.

To nie jedyna akcja "sprzątania świata", która jest organizowana w naszym regionie - w ten sam dzień mieszkańcy miasta i okolic posprzątają tereny zielone w Czechowicach-Dziedzicach, o czym pisaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.