Wiadomości

  • 8 maja 2021
  • wyświetleń: 2075

Po półrocznej przerwie w diecezji ruszyły bierzmowania

Wraz z początkiem maja, po półrocznej przerwie, w diecezji bielsko-żywieckiej znowu pojawiła się możliwość przyjęcia sakramentu bierzmowania - przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dotychczas pandemia wstrzymała takie uroczystości w parafiach.

Po półrocznej przerwie w diecezji ruszyły bierzmowania
Po półrocznej przerwie w diecezji ruszyły bierzmowania · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Ze względu na ograniczenia, co do liczby wiernych na nabożeństwach, do minimum zredukowano udział rodziny i bliskich w celebracji liturgicznej połączonej z przyjęciem sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Niekiedy ceremonia odbywa się w kilku turach, rozłożona jest na kilka dni. Jak informuje diecezja bielsko-żywiecka, tak jest na przykład w parafii w Zebrzydowicach. Obecnie bierzmowani są tylko uczniowie szkół średnich. Chodzi o zaległe bierzmowania z 2020 roku. Ponadto bp Piotr Greger udzielił 1 i 2 maja sakramentu bierzmowania młodym osobom w Ustroniu-Hermanicach, Drogomyślu, Marklowicach Górnych oraz właśnie w Zebrzydowicach.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.