Wiadomości

  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 1549

5 rzeczy, które musisz wiedzieć wybierając kolczyki dla dziecka.

Materiał partnera:

Wiele małych dziewczynek marzy o kolczykach. Chcą w ten sposób upodobnić się do mamy lub ulubionej postaci z bajki. Pragną poczuć się jak prawdziwe księżniczki. Kolczyki to często pierwsza biżuteria w ich życiu. Starsze, kilkuletnie dziewczynki często same wybierają model, który im się podoba. Jednak co w przypadku mniejszych dzieci? W tej sytuacji decyzję podejmują dorośli. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przy wyborze kolczyków dla dziecka.

MateriałMateriał, z którego wykonane są kolczyki dla dziecka, powinien być z najwyższej jakości kruszca. Najlepiej sprawdzą się złote lub srebrne kolczyki. Należy zwrócić uwagę na próbę kruszca. Im wyższa, tym lepiej. Kolczyki o niskiej próbie, zawierają sporą ilość innych metali takich jak chrom lub nikiel. Mogą one wywoływać podrażnienia. Złote lub srebrne kolczyki o wysokiej próbie, uznawane są za najbezpieczniejsze, ponieważ metale te mają właściwości antybakteryjne.

ZapięcieSposób w jaki zapina się kolczyk jest bardzo ważny. Od jego rodzaju zależy wygoda noszenia, bezpieczeństwo w przypadku zahaczenia oraz możliwość zgubienia kolczyków. Najbardziej popularne zapięcia to: sztyfty, wkręty, bigle angielskie.

Pierwszy rodzaj polega na wetknięciu sztyftu kolczyka w zatyczkę. Jest to bardzo popularne zapięcie, szczególnie przy małych kolczykach. Dzięki temu, że przylega blisko ucha, istnieje małe prawdopodobieństwo zahaczenia. Wkręty jak nazwa wskazuje, polegają na wkręceniu na sztyft kolczyka specjalnej nakrętki. Dzięki niej kolczyk jest solidnie przymocowany do ucha. Sztyfty i wkręty nie wystają poza zatyczkę, więc nie wbijają się dziecku w skórę za uchem.

Zapięcie angielskie opiera się na specjalnym zatrzasku, który ciężko przez przypadek odpiąć. Z tego względu jest bezpiecznym zapięciem nawet przy większych kolczykach.

WielkośćWielkość kolczyków powinna być dobrana do wieku i aktywności dziecka. U małych dzieci lepiej sprawdzają się małe kolczyki, przylegające blisko ucha. Dzięki temu nie przeszkadzają dziecku w zabawie, nie haczą się boleśnie o garderobę ani nie plączą we włosy. Małe kolczyki są także lżejsze, przez co są praktycznie niewyczuwalne w trakcie noszenia.

OkolicznościWarto zastanowić się czy kolczyki, które chcemy kupić mają służyć do codziennego użytku, czy pełnić rolę ozdoby wyjściowej. Decydując się na kolczyki na co dzień, wybierzmy te o mniej eleganckim wzornictwie. Mają cieszyć przede wszystkim właścicielkę, dlatego mogą zawierać elementy dekoracyjne takie jak: zwierzątka, postacie z bajek czy pojedyncze kamienie. Wrażenie bardziej codziennej biżuterii dla dziecka, sprawiają srebrne kolczyki niż złote. W sytuacji zgubienia kolczyka, srebrne będa mniej kosztowną stratą niż złote.

Większe i bardziej zdobione modele, wybierajmy z myślą o konkretnej okazji lub gdy chcemy by była to wyjątkowa pamiątka np. z okazji I Komunii Świętej czy Chrztu Świętego.

UniwersalnośćWybrane kolczyki nie muszą służyć tylko w wieku dziecięcym. Kupując kolczyki na prezent dla dziecka, można wybrać takie, które będą cieszyć małą dziewczynkę, ale będą także chętnie noszone przez dorosłą kobietę. Dlatego nie zawsze warto wybierać te najmniejsze modele, z których dziecko już po kilku latach wyrośnie. Szeroki wybór kolczyków dla dzieci, na każdą okazję można znaleźć na AleChrzest.pl .