Wiadomości

  • 8 maja 2021
  • 6 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5001

W czerwcu peregrynacja relikwii św. Andrzeja Boboli w kościele Jezuitów

W maju rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański. W Towarzystwie Jezusowym na całym świecie potrwa on od 20 maja 2021 do 31 lipca 2022 roku. Na terenie diecezji bielsko-żywieckiej świątynią jubileuszową jest kościół św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach. Wierni będą się tam modlić przy relikwiach i ikonie św. Ignacego w dniach od 30 czerwca do 21 lipca 2021 roku.

Klasztor, kościół, boboli, jezuici
Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach · fot. mp / czecho.pl


Hasło Roku Ignacjańskiego brzmi: "W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo". Jezuici i wszyscy, którym bliska jest duchowość ignacjańska, będą w tym czasie świętowali 500-lecie nawrócenia św. Ignacego (20 maja 1521) oraz 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622).

16 maja rozpocznie się na terenie Polski i Danii, i najprawdopodobniej także Rosji, Białorusi i Kirgizji, peregrynacja relikwii św. Ignacego Loyoli, którym będzie towarzyszyła ikona przygotowana specjalnie na tę okazję przez o. Zygfryda Kota SJ.

W czerwcu peregrynacja relikwii św. Andrzeja Boboli w kościele jezuitów
W czerwcu peregrynacja relikwii św. Andrzeja Boboli w kościele jezuitów · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Na czas trwania Roku Ignacjańskiego Penitencjaria Apostolska wydała dekret ustanawiający jezuickie kościoły i kaplice dwóch polskich prowincji zakonnych świątyniami jubileuszowymi. Od 20 maja wszyscy wierni, którzy w czasie jubileuszu nawiedzą jezuicki kościół i wezmą udział w organizowanych w nim nabożeństwach, będą mogli otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Centralne uroczystości inauguracyjne odbędą się w hiszpańskiej Pampelunie, mieście, w którym 20 maja 1521 Ignacy Loyola został ranny w bitwie. To był kluczowy moment w jego nawróceniu. W wydarzeniu można wciąć udział online.

- Rok Ignacjański 2021-2022 jest dla nas wielką okazją, którą powinniśmy w pełni wykorzystać, nie przegapić jej. Jest on wezwaniem skierowanym do nas, abyśmy pozwolili Panu dokonać w nas nawrócenia. Prosimy Pana o łaskę przeżycia odnowy. Pragniemy odkryć nowy entuzjazm wewnętrzny i apostolski, nowe życie, nowe drogi podążania za Panem. Dlatego wybraliśmy jako motto tego roku: W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo (vedere tutte le cose nuove in Cristo) - napisał w specjalnym przesłaniu z tej okazji generał jezuitów o. Arturo Sosa SJ.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Andrzeja Boboli

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Andrzeja Boboli" podaj