Wiadomości

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 961

Jak szukać przetargów publicznych? Poradnik dla właścicieli firm

Materiał partnera:

Samodzielne poszukiwanie przetargów publicznych może być nie lada wyzwaniem - zwłaszcza, gdy przedsiębiorca dopiero stawia pierwsze kroki w działalności gospodarczej. Wygrany przetarg publiczny zapewnia duże zyski oraz pewność długoterminowej współpracy. Nie ma zatem się co dziwić, że tak wielu właścicieli firm poszukuje informacji na temat tego, jak szybko i sprawnie szukać przetargów publicznych. Z myślą o nich przygotowaliśmy poniższy artykuł.

Jak szukać przetargów publicznych? Poradnik dla właścicieli firm


Uczestnictwo w przetargach publicznych - korzyści i zagrożeniaZnalezienie atrakcyjnych przetargów wielu przedsiębiorcom przysparza sporo trudności. Zazwyczaj przygotowanie oferty przetargowej jest zdecydowanie łatwiejsze niż znalezienie samego przetargu. Samodzielne poszukiwanie ofert polega na samodzielnym przeglądaniu setek stron jednostek samorządu terytorialnego w Biuletynie Informacji Publicznej, co jest niezwykle czasochłonne.

Co gorsza, uczestnictwo w przetargu wcale nie daje pewności, że złożona przez nas oferta zostanie rozpatrzona w sposób pozytywny. Nie zniechęca to jednak przedsiębiorców, ponieważ w przypadku wygranej ich firmy mają gwarancję dużych zysków oraz zyskują długoterminowego, wypłacalnego kontrahenta w postaci gminy, powiatu lub innej instytucji publicznej.

Warto wiedzieć, że obecnie poszukiwanie przetargów w internecie wcale nie musi polegać na wyjątkowo czasochłonnym wertowaniu poszczególnych portali samorządów oraz instytucji budżetowych. W sieci funkcjonują wyspecjalizowane portale zajmujące się kompleksowym zbieraniem informacji na temat aktualnych przetargów z całej Polski. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz w szybki sposób pozyskać szerokie grono zamawiających nawet z najdalszych zakątków kraju.

Czas to pieniądzCzas, w którym udaje nam się dotrzeć do informacji na temat nowych przetargów od momentu ich upublicznienia, pełni niezwykle istotną rolę. Kwestia ta może zaważyć na osiągniętych wyników. Okazuje się, że w niektórych zamówieniach publicznych termin składania ofert od momentu upublicznienia wynosi zaledwie 7 dni. Samodzielne poszukiwanie ogłoszeń od publicznych zleceniodawców za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej jest bardzo czasochłonne.

Jak mówi znane powiedzenie "Czas to pieniądz", dlatego nie warto tracić go na żmudne poszukiwanie ofert. O wiele lepiej jest skorzystać z oferty wyspecjalizowanych portali przetargowych, które pozwalają na bardzo łatwe wyszukiwanie interesujących nas zamówień. Co ciekawe, na takich portalach można samodzielnie filtrować poszukiwane informacje, co jeszcze bardziej ułatwia pracę.

Czym należy kierować się w trakcie poszukiwania najlepszego serwisu przetargowego? Przede wszystkim warto zwracać szczególną uwagę na częstotliwość aktualizacji zamieszczanych informacji, funkcjonalność, sposób wyszukiwania a także jakość wyników. Bardzo ważna jest także prezentacja poszczególnych ogłoszeń. Poszczególne oferty powinny być podzielone m.in. pod kątem branż oraz lokalizacji. Na dobrych portalach przetargowych znajdują się także informacje odnośnie rozstrzygniętych przetargów.

Oferent - popularny portal z przetargami i zleceniami dla firmJednym z najbardziej znanych portali z przetargami dla firm jest https://www.oferent.com.pl. Funkcjonuje on nieprzerwanie począwszy od 2006 roku. Od tej pory z usług Oferent skorzystały już tysiące zadowolonych przedsiębiorców. Oferent umożliwia szybkie i wygodne poszukiwanie ofert przetargowych, wyników przetargów, zapytań ofertowych, konkursów ofert i zleceń organizowanych na terenie całej Polski.

Nowi użytkownicy Oferent mają możliwość 20-dniowego, bezpłatnego testowania wszystkich funkcjonalności oferowanych przez serwis. Dzięki temu można samodzielnie sprawdzić, jak działa ta platforma w praktyce.