Wiadomości

  • 12 maja 2021
  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 3132

Jest odpowiedź burmistrza ws. zaśmiecania Górnego Lasu

Na początku maja informowaliśmy Was o interpelacji w sprawie zaśmiecania Górnego Lasu, jaka dotarła do burmistrza Czechowic-Dziedzic. Marian Błachut odpowiedział na kwestie poruszone przez radnych Radosława Hudźca, Pawła Pawlika oraz Krzysztofa Szczypki.

Radni pytają burmistrza o zaśmiecanie Górnego Lasu przy 7R
Jest odpowiedź burmistrza ws. zaśmiecania Górnego Lasu · fot. Nadesłane przez czytelnika / Krzysiek


Przypomnijmy, jak pisaliśmy tutaj, trójka czechowickich radny pytała burmistrza Czechowic-Dziedzic m.in. możliwość zobligowania właściciela terenów przemysłowych do zorganizowania zewnętrznej infrastruktury sanitarnej dostępnej dla klientów i dostawców 7R oraz możliwości ustawienia koszy na śmieci oraz tablic o zakazie zaśmiecania.

- Odpowiadając na interpelację (...) dotyczącą rozwiązania problemu zaśmiecania terenów zielonych przyległych do centrum logistycznego 7R uprzejmie informuję, że temat ten został już przeze mnie podjęty miesiąc temu w rozmowie z właścicielem obiektu - czytamy w odpowiedzi burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta.

- Z uwagi na fakt prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Beskid Parku przez wielu najemców, koniecznym jest doprowadzenie do wspólnego spotkania wszystkich prowadzących tam działalność oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Bielsko i pracowników merytorycznych Urzędu z moim udziałem. Obecna sytuacja spowodowana pandemią wyklucza możliwość takiego spotkania, dlatego pragnę zapewnić, że jeśli tylko warunki na to pozwolą, takie spotkanie zostanie przeze mnie zorganizowane i o sposobie rozwiązania tego problemu zostaną Państwo powiadomieni odrębnym pismem - dodał samorządowiec.

Na interpelację odpowiedział również Mirosław Janko, komendant czechowickiej straży miejskiej. - Działka przy ul. Beskidzkiej została uprzątnięta przez właścicieli, wydano polecenie uprzątnięcia terenu działki przy ul. Lipowskiej (właścicielowi - Zarządowi Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej) oraz wydano polecenie uprzątnięcia terenu działki przy ul. Lipowskiej właścicielowi (Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu - Nadleśnictwu Bielsko-Biała). Z uzyskanych informacji wynika, że teren zostanie uprzątnięty do 24 maja. Pragnę nadmienić, że straż miejska zwiększy częstotliwość kontroli we wskazanym przez radnych rejonie miasta - podkreślił Janko.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.