Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 2170

LGR "Bielska Kraina" zrealizowała w gminie projekty za blisko 3,1 mln zł

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina przez 5 lat wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju ogłosiło 16 naborów umożliwiających pozyskanie dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 m.in. przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacje im podległe, rybaków, przedsiębiorców, osób chcących założyć działalność gospodarczą.

Kajakownia, budowa, Kopalniok
Budowa kajakowni w sąsiedztwie stawu Kopalniok · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Za pośrednictwem organu decyzyjnego Stowarzyszenia tj. Rady wybrano do realizacji 15 projektów z obszaru Czechowic-Dziedzic o łącznej wartości 3 161 411,00 zł. Projekty te pozwoliły rozwinąć region pod względem gospodarczym oraz zachować lokalne dziedzictwo kulturowo-historyczne i przyrodnicze obszaru.

- Przedstawiamy kilka przykładów dobrych praktyk wykorzystania środków unijnych z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. Realizacja tych projektów podniosła walory kulturowe i przyrodnicze obszaru oraz dała lokalnej społeczności, a także osobom odwiedzającym gminę możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, m.in. terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej, zaplecza kajakowego. Stowarzyszenie wsparło również gospodarstwa rybackie w zakresie modernizacji i innowacyjności, co przyczyniło się do rozwoju tych przedsiębiorstw, działalności w zakresie chowu i hodowli ryb słodkowodnych, poprawie jakości produktu oraz dostępności świeżej ryby przez cały rok, a nie tylko na święta - podkreśla Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Wśród projektów z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, dofinansowanych z funduszu, znalazły się m.in. zadanie pn. "Zagospodarowanie terenu wokół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach", budowa zaplecza kajakowego oraz "Utworzenie punktu sprzedaży ryb w Gospodarstwie Rybackim Rosner Krzysztof".

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.