czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2021
  • 14 maja 2021
  • wyświetleń: 12572

Nie będzie jednoczesnego zamknięcia wiaduktów. Jest nowe przejście

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Zabrzega - nie dojdzie do planowanego, jednoczesnego zamknięcia przejazdów pod wiaduktami kolejowymi na ulicach Sikorskiego i Korfantego. Ponadto udostępnione zostało nowe przejście dla pieszych i rowerzystów pomiędzy ulicami Gminną i Czarnoleską.

Reklama

Nowe przejście pomiędzy ulicami Gminną i Czarnoleską
Nowe przejście pomiędzy ulicami Gminną i Czarnoleską · fot. Krzysztof Jarczok


Przypomnijmy, na kwietniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej jej członek, Krzysztof Jarczok poruszył kwestię planowanego zamknięcia jedynych dwóch przejazdów pod torami w Zabrzegu. Tym samym na jakiś czas przecinając sołectwo na - dosłownie - dwie części. Obawy samorządowca potwierdził Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic, który zauważył, że zamknięcie przejazdów pod wiaduktami i poprowadzenie objazdu przez drogę krajową numer 1 może spowodować protesty mieszkańców i zablokowanie inwestycji. Więcej o sprawie pisaliśmy w tym artykule.

W ostatnim czasie kwestia zamknięcia przejazdów pod wiaduktami została poruszona przez Radę Sołecką w Zabrzegu. Jak informuje Krzysztof Jarczok, w ostatnim czasie podjął on wiele rozmów z firmą Budimex, wykonawcą modernizacji czechowickiego węzła kolejowego, dotyczących projektu zmiany organizacji ruchu na terenie Zabrzega. - Odbyło się kilka spotkań m.in. w Urzędzie Miejskim, jak i w terenie. Wykonawca planuje równoczesne zamknięcie dwóch obiektów mostowych na ulicy Korfantego i Sikorskiego - poinformował członek czechowickiej Rady Miejskiej.

Wiadukt, kolej, zabrzeg, Sikorskiego
Wiadukt kolejowy nad ulicą Sikorskiego · fot. mp / czecho.pl


- Wsłuchując się w głos mieszkańców i mając na uwadze ich bezpieczeństwo wraz z Radą Sołecką podjęliśmy uchwałę, w której negatywnie zaopiniowaliśmy przedmiotowy projekt. Nasze starania poparł również burmistrz Marian Błachut, który nie zaakceptował propozycji firmy Budimex. W chwili obecnej oczekujemy na ostateczną opinię Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Liczę, że moje starania mające na celu zapewnienie bezpiecznej komunikacji między północną a południową częścią sołectwa Zabrzeg zakończą się pomyślnie - podkreślił samorządowiec.

W czwartek, 13 maja dobrą wiadomość dla mieszkańców Zabrzega przekazał Krzysztof Jarczok. - Działania pana burmistrza, Rady Sołeckiej oraz moje dotyczące zmiany organizacji ruchu na terenie Zabrzega, czyli zaproponowanego przez firmę Budimex jednoczesnego zamknięcia dwóch obiektów mostowych na ulicy Korfantego i Sikorskiego przyniosły wymierny skutek. Na cały czas trwania inwestycji będzie zachowana komunikacja pomiędzy północną i południową częścią Zabrzega - poinformował członek czechowickiej RM.

Wiadukt kolejowy nad ulicą Korfantego
Wiadukt kolejowy nad ulicą Korfantego · fot. Rafał Rokowski


Ruch pojazdów będzie odbywał się naprzemiennie ulicą Korfantego lub ulicą Sikorskiego, w zależności od prac prowadzonych na obiektach mostowych. Ponadto dla pieszych i rowerzystów zostało przygotowane przejście pomiędzy ulicami Gminną i Czarnoleską. - Uważam, że zdecydowana większość mieszkańców gminy, a w szczególności Zabrzega, będzie zadowolona z takiego rozwiązania. Dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w tą jakże ważną sprawę - podkreślił Jarczok.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.