Wiadomości

  • 16 maja 2021
  • wyświetleń: 2743

Autobusy czechowickiego PKM zrobiły pompki dla małego Wiktorka

Kolejny challenge - #GórkaChallenge - zawładnął internetem. Wyzwanie ma pomóc 3-letniemu Wiktorkowi z Węgierskiej Górki, choremu na rdzeniowy zanik mięśni. Do akcji włączyły się czechowickie firmy, m.in. PKM Czechowice-Dziedzice.

Loading...


- Rdzeniowy zanik mięśni to wyrok, który los wydał na naszego synka! Przerażenie ogarnia mnie za każdym razem, gdy myślę, jaka straszna przyszłość czeka Wiktorka... Choroba jest nieuleczalna, niszczy wszystkie mięśnie, także te, dzięki którym się oddycha. Już dzisiaj Wiktorek potrzebuje respiratora na noc - piszą rodzice małego Wiktora na portalu siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka dla chłopca.

- Pragniemy dać synkowi wszystko, co oferuje współczesna medycyna. Marzymy o tym, by miał szansę przejść terapię genową, która ma na celu zatrzymać postęp SMA! Niestety, to gigantyczny koszt... Prosimy o wsparcie dla naszego synka, wiedząc, że prosimy o cud. Musimy jednak spróbować, bo to dla Wiktorka ogromna nadzieja... - dodają.Na czym polega #GórkaChallenge? Składa się on z pięciu części. Po pierwsze należy udostępnić zdjęcie lub filmik ze swojej ulubionej aktywności fizycznej albo pokazać, jak przygotowujemy posiłek w wersji fit (najlepiej w fartuszku zamówionym na http://www.siepomaga.pl/kup-fartucha). Po wykonaniu tego zadania trzeba wpłacić dowolną kwotę na http://www.siepomaga.pl/dla-wiktorka. Później wystarczy nominować do zabawy minimum trzech znajomych i udostępnić wspomnianą już zbiórkę.

Do akcji przyłączyła się również spółka PKM Czechowice-Dziedzice, która została nominowana do zabawy przez Komunikację Beskidzką. W ramach pierwszego z zadań pompki zrobiły... autobusy PKM, dwa niskopodłogowe Solarisy. Do dalszej zabawy czechowicki przewoźnik nominował MZK Oświęcim i ZGK w Cieszynie.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.