czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 475

Na jakie bonusy można liczyć u polskich bukmacherów?

Materiał partnera:

Lista polskich, legalnych bukmacherów stale się rozszerza, kolejne firmy uzyskują zezwolenie (od Ministerstwa Finansów) na organizację zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju. Już minęły czasy, gdy bukmacherów dało się policzyć na palcach obu rąk, tak więc konkurencja wśród tych podmiotów musi być zawzięta. Walka o klienta często zaczyna się od promocji i bonusów. Im więcej poszczególne firmy zaoferują swoim przyszłym graczom, tym większe mają szanse na zdobycie satysfakcjonującej ich liczby. Sprawdź, czym są bonusy bukmacherskie i poznaj ich główne rodzaje.

Na jakie bonusy można liczyć u polskich bukmacherów?


Legalni bukmacherzy - czyli kto?W związku z obowiązującym prawem obywatele Polski mogą grać (tak online, jak i stacjonarnie) jedynie u bukmacherów, którzy posiadają wcześniej już wspomniane zezwolenie. Hazard powiązany z firmami działającymi poza krajem (ale np. online) i bez licencji na terenie Polski może się skończyć niemiłymi konsekwencja prawnymi i finansowymi dla śmiałków tego typu przygód. Chcesz mieć pewność, który bukmacher jest w pełni legalny? Najbardziej rzetelne źródło powinny stanowić strony rządowe.
Wśród najpopularniejszych (po prostu dłużej obecnych w świadomości graczy) polskich firm bukmacherskich można wymienić m.in.:

  • Fortuna
  • STS
  • forBet


Nawet osoby, które nie są czynnymi uczestnikami zakładów wzajemnych, zapewne chociaż raz widziały ww. nazwy. Są one wszechobecne w sporcie (bukmacherzy często sponsorują całe drużyny i konkretnych zawodników), a także nieraz ukazują się w reklamach (głównie internetowych).

Rodzaje bonusów u bukmacherówWieloletni gracze, ci bardziej zaawansowani, zazwyczaj śledzą aktualne bonusy i promocje na stronach poszczególnych bukmacherów lub w ogólnodostępnych rankingach i zestawieniach. Nie ma sensu wymieniać konkretnych bonusów (czyli kwot i warunków przyznania) ani nazw firm, ponieważ są to rzeczy, które często podlegają zmianom, a ewentualni zainteresowani - bez trudu je odnajdą. To, co istotne to zaprezentowanie początkującym graczom ogólnych zasad i kategorii bonusów. Jeżeli zastanawiasz się, jakie promocje oferują legalni bukmacherzy w Polsce, poniżej znajdziesz odpowiedź.

Bonus powitalnyMa stosunkowo największą wartość. Jego główna wada to fakt, że przyznawany jest tylko raz, po zarejestrowaniu się u danego bukmachera. Oczywiście są tacy, co kombinują i zakładają kolejne fikcyjne konta lub wpisują dane członków rodziny etc., aczkolwiek takie praktyki należy potępić (są też często wykrywane przez większość organizatorów zakładów).

Bonus najczęściej polega na zwielokrotnieniu (głównie podwojeniu) kwoty pierwszego depozytu (pierwszych wpłaconych pieniędzy). W zależności od bukmachera może wynosić nawet ponad 1000 zł. Naturalnie wysokość przyznanego bonusu zależna jest od depozytu. Zatem, jeśli np. wpłacisz 10 zł - dostaniesz jedynie drugie tyle (łącznie 20 zł na koncie), gdy wpłacisz więcej - ulegnie to zwielokrotnieniu (ale jedynie do limitu, tzn. maksymalnej kwoty bonusu).

Nie są to jednak "darmowe" pieniądze, gest hojności bukmachera. Trzeba pamiętać, że możliwość wypłaty bonusu powitalnego jest uzależniona od konkretnych, przewidzianych w regulaminie warunków. Czy są łatwe do spełnienia? Opinie są podzielone, natomiast z pewnością (warunki) uniemożliwiają sytuację, gdy np. ktoś chciałby wpłacić tysiąc, a później od razu wypłacić dwa (teoretyczny bonus) i zamknąć konto bez gry. Te warunki to głównie minimalny obrót bonusem (np. bonus plus depozyt, załóżmy, że łącznie 2000 zł trzeba obrócić trzykrotnie, czyli zagrać za min. 6 tys.), minimalne kursy kuponów (np. kurs 2) oraz czas na wykonanie obrotu.

FreebetyFreebety, czyli darmowe zakłady są szczególnie pożądane przez graczy. Przypuśćmy, że zakładasz konto u bukmachera i jeszcze zanim wpłacisz jakiekolwiek pieniądze - dostajesz jakąś kwotę na grę (np. 20 zł). Nie są to duże sumy, ale pozwalają bez ryzyka spróbować swoich sił w bukmacherce. Czasami również wymagają kilkukrotnego obrotu, zanim będzie możliwość wypłaty zgromadzonych wygranych.

CashbackCashback minimalizuje ryzyko ze strony gracza, podobnie jak freebet. Różnica jest taka, że tutaj uczestnik zakładów musi wpłacić własne pieniądze na grę. Natomiast jeśli przegra obstawione zdarzenie, uzyska pełen zwrot (czasami zaś część np. połowę) postawionej kwoty.

Pozostałe bonusy i promocjeLegalni bukmacherzy w Polsce mają w swojej ofercie znacznie więcej niż powyższe. W zależności od organizatora zakładów można liczyć m.in. na:
  • okresowe promocje dla lojalnych graczy (np. bonus od depozytu, freebet, cashback);
  • gra bez podatku (bukmacher pokrywa 12% podatek ze swojej strony);
  • podwyższane kursy i specjalne zdarzenia do obstawiania (często w przypadku ważnych wydarzeń sportowych, w których udział biorą Polacy);
  • bezpieczne zakłady (takie, w których przy popełnieniu 1 błędu w kuponie typu AKO - gracz odzyskuje postawione pieniądze);
  • konkursy z nagrodami dla najlepszych typujących.


Czy warto korzystać z bonusów u bukmacherów?Krótka odpowiedź - tak, przeważnie to jakiś zysk dla gracza. Dłuższa - nie zawsze i nie u wszystkich. Czasem można trafić na pozornie atrakcyjną ofertę promocyjną, aby później przekonać się, że jej warunki są niemal niemożliwe do realizacji. Niemniej uważni gracze, którzy obserwują rynek bukmacherski w Polsce i mają już swoje doświadczenie w obstawianiu - z łatwością mogą wyłapać naprawdę korzystne bonusy.

W sytuacji, gdy z roku na rok przybywa legalnych bukmacherów - oferta bonusowa jest najlepszym sposobem na przyciąganie i utrzymywanie przy sobie graczy. Czasy monopolu kilku większych firm, gdzie gracz nie miał tak naprawdę wyboru, minęły bezpowrotnie. Organizatorzy zakładów wzajemnych prześcigają się w tworzeniu pociągających ofert, głównie celując w obiecujące bonusy powitalne. Dla potencjalnych graczy liczą się również inne kwestie, takie jak uczciwość, dogodny kontakt, przejrzystość, bezawaryjność etc., nie wszystko kończy się na bonusach i o tym powinni pamiętać początkujący bukmacherzy. Miejmy więc nadzieję, że łącznie z walką na promocje, będzie toczona inna, równie istotna - na przyjazny stosunek do klientów, profesjonalną obsługę i klarowne regulaminy.