czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2021
  • wyświetleń: 2881

[FOTO] W CEE posadzili lawendę, która przyciąga pożyteczne owady

Na tarasie Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach posadzono lawendę, która należy do roślin miododajnych przyciągających pożyteczne owady. W sumie roślinę posadzono w 15 donicach.

Reklama

W CEE posadzili lawendę, która przyciąga pożyteczne owady - 13.05.2021 · fot. CEE w Czechowicach-Dziedzicach


- Naturalną, częściowo zielarską kompozycję uzupełnia kocanka. Roślinność w prostych i oszczędnych formą donicach wykonanych z surowego, malowanego betonu architektonicznego, dopasowanych stylistycznie do budynku i architektury tarasu, jest uzupełnieniem edukacyjnych ogródków i kwater tematycznych w CEE. W ramach inwestycji wykonano osiem ogródków tematycznych, każdy z charakterystycznym nasadzeniem - informuje czechowickie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Przykładowe gatunki zajmujące poszczególne kwatery to bylica estragon (Artemisia dracunculus) i lubczyk lekarski (Levisticum officinale) na rabacie roślin kuchennych i ziół, lawenda wąskolistna (Lavandula angustifolia) i czyściec wełnisty (Stachys byzantina) na rabacie roślin aromatycznych i miododajnych, kapusta ozdobna (Brassica oleracea) i jarmuż ‘Scarlet’ (Brassica oleracea var. sabellica ‘Scarlet’) na rabacie warzyw ozdobnych, borówka wysoka ‘Duke" (Vaccinium corymbosum ‘Duke’) i poziomka pospolita (Fragaria vesca) na rabatach roślin owocowych. Znajdują się tu również m.in. rabata różana oraz rabata z hortensjami.

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.