Wiadomości

  • 16 maja 2021
  • 21 maja 2021
  • wyświetleń: 5633

Jest odpowiedź starosty na interpelację ws. ul. Łukasiewicza

Starosta bielski Andrzej Płonka odpowiedział na interpelację radnej Rady Powiatu Bielskiego, Ewy Kmiecik Wronowicz w sprawie nowej organizacji ruchu na ul. Łukasiewicza, która posiada status drogi powiatowej.

Łukasiewicza, rafineria
Jest odpowiedź starosty na interpelację ws. ul. Łukasiewicza · fot. mp / czecho.pl


O interpelacji pisaliśmy w minioną niedzielę. - W imieniu mieszkańców Osiedla Tomaszówka oraz uczestników ruchu drogowego zwracam się z uprzejmą prośbą o nową organizację ruchu na ulicy Łukasiewicza, uwzględniającą progi zwalniające, ograniczenie prędkości, przejście dla pieszych (koło skrzyżowania ul. Łukasiewicza i Szwajcarska Dolina, gdzie w przyszłości będzie boczne wejście do budowanego obecnie parku Szwajcarska Dolina), obniżenie krawężników - możemy przeczytać w piśmie radnej Rady Powiatu Bielskiego Ewy Kmiecik-Wronowicz.

Łukasiewicza, rafineria
Wjazd z ul. Łukasiewicza w ul. Wąską · fot. mp / czecho.pl


Radna zwróciła się również do starosty o remont chodnika zniszczonego przy skrzyżowaniu ul. Łukasiewicza i Dębowej. Mieszkańcy tej części Czechowic-Dziedzic zwracają również uwagę, w rozmowie z portalem czecho.pl, na problem przemieszczania się pieszych z ulicy Łukasiewicza do nowych domów i bloków przy ulicy Wąskiej. Według nich na wysokości kamienic, w tym tzw. "Sybiru", również powinno powstać przejście dla pieszych. Czechowiczanie zamieszkujący tę część naszego miasta mówią też o zbyt dużym ruchu tirów jeżdżących w stronę terminalu paliwowego Lotosu. Mieszkańcy pobliskich mieszkań twierdzą również, że ciężarówki jeżdżą tutaj w nocy nawet 80 km/h.

starostwo powiatowe
Jest odpowiedź starosty na interpelację ws. ul. Łukasiewicza · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Bielskiego pojawiła się odpowiedź na interpelację, którą przygotował Starosta bielski, Andrzej Płonka. - Informuję, że w przedmiotowej sprawie zostanie zwołana wizja w terenie z udziałem Zarządu Dróg Powiatowych, policji oraz Wydziału Komunikacji i Transportu. O terminie spotkania zostanie Pani powiadomiona odrębnym pismem - poinformował samorządowiec.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.