Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 934

Tabletki na porost włosów czy szampon - Co lepsze?

Materiał partnera:

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który nie dotyczy wyłącznie starszych mężczyzn. Łysienie dotyka zarówno panów jak i panie, bez względu na wiek czy pochodzenie. Według najnowszych szacunków, łysienie dotyczy nawet 50% mężczyzn poniżej 50 roku życia i blisko 40% kobiet. Coraz większą popularnością cieszą się środki hamujące łysienie, a nawet pobudzające porost nowych włosów. Na rynku dostępne są produkty w formie tabletek oraz specjalistycznych szamponów - co warto wybrać aby cieszyć się gęstymi i zdrowymi włosami?

Szampony przeciw wypadaniu włosów - działanie miejscoweSpecjalistyczne szampony dla osób u których występuje nasilona utrata włosów to bezpieczna i stosunkowo niedroga forma walki z łysieniem.

Składniki aktywne znajdujące się w tego typu produktach odżywiają skórę głowy, poprawiają krążenie, wzmacniają cebulki, dodatkowo przywracają włosom gęstość, sprężystość i naturalny blask.

Niestety szampony działają jedynie od zewnątrz, pomijając źródło problemu. Jedną z podstawowych przyczyn łysienia jest niewłaściwa dieta uboga w witaminy i minerały, a w wielu przypadkach również niedobór biotyny. W takiej sytuacji tabletki na bazie naturalnych składników mogą okazać się lepszym wyborem.

Tabletki na wypadanie i porost włosów - działanie od środkaTabletki na wypadanie włosów cieszą się stale rosnącą popularnością. Ich stosowanie jest bardzo proste i wymaga od nas jedynie przyjęcia porcji preparatu od dowolnej porze dnia.

Tabletki dostarczają niezbędnych dla zachowania zdrowych i silnych włosów składników odżywczych. Wzmacniają skórę głowy i strukturę włosów, hamują ich utratę, a w niektórych przypadkach inicjują wzrost nowych włosów.

W składzie preparatów przeciw wypadaniu włosów najczęściej znajdziemy biotynę w dawce pokrywającej 500% dziennego zapotrzebowania na ten aminokwas. Niedobór biotyny to jeden z podstawowych czynników wpływających na przerzedzanie się włosów.

W suplementach przeciw łysieniu bardzo często znajdziemy również ekstrakty i wyciągi z pokrzywy czy skrzypu polnego, a także witaminy i minerały tj.:
  • cynk,
  • magnez,
  • miedź,
  • witamina c,
  • selen.


Pomocny w wyborze odpowiedniego preparatu może być również ranking tabletek na porost włosów opracowany przez medsense, w których znajdziemy porównanie składu, skuteczności oraz dostępnych promocji kilku popularnych produktów dla kobiet i mężczyzn. Tego typu serwisy pozwalają oszczędzić czas potrzebny na przejrzenie stron poszczególnych produktów czy opinii na ich temat.

Działanie kompleksowe - 2 w 1Połączenie obu metod może być dobrym pomysłem. Zastosowanie szamponu działającego bezpośrednio na włosy i skórę głowy z tabletkami mającymi wpływ na poprawę funkcjonowania organizmu i uderzenie w źródło problemu od wewnątrz to szansa na uzyskanie wyraźniejszych efektów.

Jeśli zależy nam na najlepszych rezultatach, warto zadbać o redukcję stresu, odstawić używki i zadbać o prawidłowe odżywianie. Warto zrezygnować z przetworzonego jedzenia i fast foodów na rzecz warzyw i owoców, chudych mięs oraz węglowodanów o niskim i średnim indeksie glikemicznym.

PodsumowanieZarówno specjalistyczne szampony jak i tabletki przeciw wypadaniu włosów mają swoje zalety. Jeśli nie chcesz przyjmować preparatów w kapsułkach, wybór szamponu może zapewnić zadowalające efekty bez konieczności przyjmowania preparatów o działaniu na cały organizm.

Jeśli jednak szukasz rozwiązania bardziej kompleksowego, które uderza w kilka przyczyn utraty włosów w tym samym czasie - tabletki na bazie naturalnych składników mogą okazać się lepszym wyborem.

Bez względu na wybór metody, dla uzyskania satysfakcjonujących efektów bardzo istotna jest systematyczność i regularne przyjmowanie preparatu lub mycie głowy szamponem. Tylko w ten sposób możemy uzyskać optymalne rezultaty i ponownie cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami.

Źródło informacji: https://medsense.pl/