Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2003
  • wyświetleń: 676

Wilki morskie jeszcze na lądzie

Choć do rozpoczęcia sezonu zostało trochę czasu i póki co morskie przystanie świecą jeszcze pustkami, w ciepłej i przytulnej harcówce drużyny czechowickiego Retmanatu Drużyn Wodnych Komendy Hufca ZHP przygotowują się na nadchodzący sezon nawigacyjny. " Aby wyjść na wodę już trzeba rezerwować terminy czarteru jachtów morskich, a gdy tylko się ociepli rozpocząć remonty jednostek naszego Retmanatu " mówi drużynowy 9 HDW pwd Adam Malarek.

Czechowickie "wilki morskie" tak jak zeszły rok i ten spędzą na wodach śródlądowych. Weekendowe biwaki nad jeziorem Żywieckim, połączone z pracą w ośrodku Yacht "Clubu Polskiego "Ikap", stały się już tradycją. " Choć takie turystyczne pływanie odbiega pod wieloma względami od rejsów morskich, to pozwala nie tylko doskonalić umiejętności żeglarskie, ale przede wszystkim uczestniczyć w rywalizacji sportowej w trakcie odbywających się na tym akwenie regat. Z pewnością największym tego typu wydarzeniem sportowym są Mistrzostwa Polski w klasie omega " Memoriał Adama Bazaniaka.

W zeszłorocznych regatach nasza drużyna uplasowała się na drugim miejscu, w klasie wolnej na własnym dwumasztowym jachcie, "Sun Rise" " wyjaśnia Adam Malarek. Dodajmy, że w sezonie nawigacyjnym 2000 podczas międzynarodowych regat "Cutty Sark" czechowicka załoga uplasowała się na czwartym miejscu.


więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 13)

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.