czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 września 2007
  • wyświetleń: 955

Policja i bezpieczna droga do szkoły

Śląscy policjanci od poniedziałku prowadzą działania kontrolno – profilaktyczne "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze poprzedzili akcję lustracją dróg w rejonach przyszkolnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych od dzisiaj dodatkowe patrole policji będą towarzyszyć najmłodszym rozpoczynającym rok szkolny. Aby zapobiec wzrostowi wypadków i kolizji z udziałem dzieci i młodzieży, szczególnie w okolicach szkół patrole “drogówki” będą dbać o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom zarówno w drodze do jak i ze szkoły.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na zachowania osób dowożących dzieci do szkół, w rejonach, gdzie występuje wzmożony ruch pojazdów. Bardzo często bowiem to sami rodzice i opiekunowie dopuszczają się rażących wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla swych podopiecznych. Policjanci przeprowadzą również zajęcia, podczas których jeszcze raz przypomną dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zakończenie akcji planowane jest na 14 września.

Ciekawą akcję profilaktyczną pod kryptonimem „Nareszcie dzwonek”, realizowaną w dnia od 3 do 5 września br. przygotowali mikołowscy policjanci. Celem jej jest przeprowadzenie w powiecie mikołowskim spotkań z młodzieżą, w trakcie których policjanci zapoznają najmłodszych z sytuacjami stanowiącymi zagrożenia dla ich życia i zdrowia oraz sposobami, które pozwalają na uniknięcie takiej sytuacji.

Zajęcia będą obejmować także zapoznanie słuchaczy z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz odpowiedzialności nieletnich w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Zaprezentowanie młodzieży tych zagadnień ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków, dzieci i młodzieży mających bezpośredni wpływ na ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

KWP w Katowicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.