Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 1575

Wojskowe Centrum Rekrutacji pomoże zostać żołnierzem w 1 dzień

Za nami:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej WKU w Tychach zapraszają do Wojskowego Centrum Rekrutacji, które zawita do stolicy Podbeskidzia 25 i 26 maja. Dzięki WCR żołnierzem Wojska Polskiego będzie można zostać w jeden dzień.

Defilada Wierni Polsce, wojsko
Wojskowe Centrum Rekrutacji pomoże zostać żołnierzem w 1 dzień · fot. Urząd Marszałkowski


Wojskowe Centra Rekrutacji ruszyły we wrześniu 2020 roku. Są to miejsca, w których w maksymalnie 1 dzień kandydat do wojska (do korpusu szeregowych zawodowych lub terytorialnej służby wojskowej) odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską. Wojskowe Centra Rekrutacji, powoływane są na terenie kraju, w miejscach gdzie występuje duże zainteresowanie służbą wojskową. Do Bielska-Białej WCR dotrze 25 oraz 26 maja.Do tej pory kandydaci na żołnierzy musieli przechodzić każdy z etapów rekrutacji osobno, niekiedy w innych miejscach i różnych terminach. W przypadku pozytywnej opinii specjalistów z Wojskowego Centrum Rekrutacji kandydat na żołnierza, tego samego dnia, otrzyma kartę powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą).

Rozpocząć proces rekrutacji można już teraz poprzez Portal Rekrutacyjny do Wojska Polskiego http://www.zostanzolnierzem.pl. - To tu rozpoczniesz swoją drogę do zawodowej i terytorialnej służby wojskowej. Zakładając konto w portalu przejdziesz przez pierwszy etap rekrutacji, w ramach którego, poznamy Twoje preferencje i zainteresowania tak, aby przygotować dla Ciebie odpowiednią ofertę służby w armii. W ramach portalu i interakcji z naszym specjalistą od rekrutacji zostaniesz skierowany do Wojskowego Centrum Rekrutacji - informuje Wojsko Polskie.

mp / czecho.pl

źródło: WKU Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.