czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 4487

Ligota: Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej

Policyjni wywiadowcy zatrzymali w Ligocie 36-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który jechał osobowym seatem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Okazało się także, że jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ligota: Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej
Ligota: Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek wieczorem, kiedy policyjni wywiadowcy z bielskiej prewencji patrolowali okolice Ligoty. Ich uwagę zwrócił osobowy seat, który stał w okolicy jednego ze sklepów.

- Policjanci postanowili skontrolować siedzącego za kierownicą mężczyznę. 36-latek wyraźnie niepokoił się policyjną dociekliwością. Po sprawdzeniu go w bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Wyszło też na jaw, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a pod sklep przyjechał osobiście. Podczas czynności służbowych stróże prawa zauważyli przedmioty służące do zażywania narkotyków, a zachowanie kierowcy wskazywało, że może być pod ich wpływem - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Ligota: Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej
Ligota: Poszukiwany mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej · fot. KMP Bielsko-Biała


36-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci pobrali też krew w celu sprawdzenia, czy prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu wbrew sądowemu zakazowi, za co grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Po zakończeniu czynności został doprowadzony do zakładu karnego.

mp / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.