czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • 23 maja 2021
  • wyświetleń: 10198

W tym roku Dni Czechowic-Dziedzic również się nie odbędą

W sierpniu 2020 roku w kalendarzu imprez organizowanych w Czechowicach-Dziedzicach zabrakło tradycyjnych dni naszego miasta i gminy. Wydarzenie nie odbyło się przez panującą nadal epidemię koronawirusa. Sierpniowej imprezy zabraknie również w 2021 roku.

Reklama

Dni Czechowic-Dziedzic 2015: Koncert zespołu COMA - 29.08.2015
Dni Czechowic-Dziedzic 2015: Koncert zespołu COMA - 29.08.2015 · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


- Burmistrz Czechowic-Dziedzic podjął decyzję o nieorganizowaniu Dni Czechowic-Dziedzic, podobnie jak w ubiegłym roku. Głównym powodem takiej decyzji jest trwająca pandemia i wciąż realne zagrożenie zdrowia mieszkańców. Ministerstwo Zdrowia prognozuje możliwość wystąpienia kolejnej fali zachorowań na COVID-19 na przełomie lata i jesieni. W takiej sytuacji możliwe jest utrzymanie ograniczeń w zakresie organizacji imprez lub wprowadzanie nowych obostrzeń - przekazał portalowi czecho.pl Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Stadion mosir legionów
Stadion MOSiR przy ulicy Legionów · fot. mp / czecho.pl


- Na podjęcie decyzji o rezygnacji z organizacji tegorocznych Dni Czechowic-Dziedzic wpływ miało również związane z pandemią pogorszenie się ogólnej sytuacji finansowej. Pandemia i wprowadzane przez rząd lockdowny, z jednej strony wydatnie uszczupliły wpływy do gminnego budżetu, z drugiej zaś odbiły się na dochodach lokalnych przedsiębiorców, którzy w poprzednich latach - w formie sponsoringu - wspierali finansowanie obchodów święta miasta. W obecnej sytuacji, kiedy wielu przedsiębiorców walczy o utrzymanie miejsc pracy, czy wręcz o przetrwanie na rynku, zapraszanie firm do współorganizacji imprezy byłoby co najmniej nieodpowiednie - dodaje czechowicki magistrat.

Przypomnijmy, w 2020 roku Dni Czechowic-Dziedzic również nie odbyły się, podobnie jak inne duże imprezy organizowane w naszej gminie, jak Majówka Zabrzeska oraz Aktywny Dzień Dziecka ZAPALEŃCY.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.