Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • 24 maja 2021
  • wyświetleń: 11613

[WIDEO] Przebudowa ul. Prusa na ostatniej prostej

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców - kończy się przebudowa czechowickiej ulicy Prusa. Drogowcy w miniony piątek ułożyli nowy asfalt na odcinku od nowego ronda do wjazdu do Lotos Terminale, a dziś nową nawierzchnię zyska odcinek od Lotosu do ulicy Łukasiewicza. Z tego powodu ul. Prusa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów na drugim wspomnianym odcinku.Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to kierowcy już w tym tygodniu będą mogli przejechać po nowym asfalcie na ulicy Prusa. Jednak zanim do tego dojdzie, drogowcy muszą całkowicie zamknąć drogę biegnącą wzdłuż dawnej rafinerii na dwóch odcinkach, aby móc ułożyć warstwy bitumiczne. I tak w miniony piątek, piątek, 21 maja ulica Prusa była zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Barlickiego do wjazdu do terminali paliwowych Lotosu, a dzisiaj (poniedziałek, 24 maja) droga jest zamknięta na odcinku od wjazdu do Lotosu do ulicy Łukasiewicza.

Przebudowa ulicy Prusa trwa od połowy sierpnia zeszłego roku. W ramach inwestycji na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Prusa i Barlickiego powstało, przejezdne już, rondo. Ponadto wymieniono asfalt oraz nawierzchnię chodników. Pojawiły się również nowe latarnie. Roboty na około kilometrowym odcinku kosztowały 8 mln zł, z czego 4,4 miliona złotych pokryło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.