czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 4785

Startuje egzamin ósmoklasisty. Uczniom życzymy powodzenia!

Dzisiaj rozpoczynają się egzaminy ósmoklasisty. Wszystkim przystępującym do nich uczniom życzymy powodzenia i połamania piór!

Reklama

czterolistna koniczyna, powodzenia
Startuje egzamin ósmoklasisty. Uczniom życzymy powodzenia! · fot. pixabay.com


Tegoroczne egzaminy będą odbywały się w rygorze sanitarnym od 25 do 27 maja. Dzisiaj uczniowie napiszą test z języka polskiego, jutro - z matematyki, a w czwartek - języka obcego nowożytnego.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
  • o 60 minut - w przypadku języka polskiego,
  • o 50 minut - w przypadku matematyki oraz,
  • o 45 minut - w przypadku języka obcego nowożytnego.


W 2021 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 081 000 arkuszy.

Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 115 różnego rodzaju arkuszy, w tym:
  • 59 arkuszy z języka polskiego i matematyki w języku polskim i litewskim
  • 56 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych.


Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.