Wiadomości

  • 24 maja 2021
  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 17033

Miał aż 56 kg! Rekordowy jesiotr złowiony na "Uroczysku Karpiowym"

56 kilogramów - taką wagę miał jesiotr złowiony w środę, 19 maja na "Uroczysku Karpiowym" w Ligocie. To rekordowa ryba złowiona w siedmioletniej historii łowiska.

Miał aż 56 kg! Rekordowy jesiotr złowiony na "Uroczysku Karpiowym"
Miał aż 56 kg! Rekordowy jesiotr złowiony na "Uroczysku Karpiowym" · fot. "Uroczysko Karpiowe" w Ligocie


Jesiotra złowił jeden z wędkarzy, który przebywał prywatnie na terenie "Uroczyska Karpiowego". Ryba, złowiona na stanowisku nr 10, ważyła aż 56 kilogramów! Jak poinformowano nas w biurze łowiska, był to rekordowy połów w blisko siedmioletniej działalności uroczyska. Ten gatunek jesiotra sprowadzono specjalnie do Ligoty z Włoch.

Loading...


Akwen "Uroczysko Karpiowe" to jedno z największych łowisk komercyjnych w Polsce, o dużej populacji dorodnych ryb karpiowatych. Powierzchnia lustra wody to około 52 ha, a głębokość dochodzi do 3 m. Na zbiorniku znajdują się tylko 33 stanowiska, dające wędkarzom komfort łowienia i biwakowania podczas dłuższych zasiadek, z dostępem do toalet polowych.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.