czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 maja 2021
  • wyświetleń: 637

Skuteczna pielęgnacja włosów - jakie kosmetyki wybrać?

Materiał partnera:

Odpowiedni sposób pielęgnacji to gwarancja pięknych i zdrowych włosów. Jeśli więc do tej pory nasze kosmyki były łamliwe i pozbawione blasku, koniecznie zadbajmy o nie już teraz. Jakie kosmetyki warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji, by odżywić włosy?

Źródło: pixabay.com


Lśniące i mocne włosy to marzenie wielu z nas. Jednak przeważnie wygląda to nieco inaczej. Większość z nas nie może niestety pochwalić się fryzurą niczym z reklamy szamponu. Przeważnie powodem tego są nasze codzienne działania niesprzyjające kosmykom. Codzienna stylizacja, suszenie, prostowanie, spanie w mokrych i rozpuszczonych włosach — to tylko nieliczne z przyczyn problemu, jakim są zniszczone i słabe włosy. Na szczęście zmieniając pewne nawyki oraz wprowadzając do codziennej pielęgnacji odpowiednie preparaty, możemy nadać kosmykom utraconą witalność. Dowiedzmy się, jakie kosmetyki warto stosować, aby wzmocnić i odbudować włosy.

Jakie kosmetyki do włosów wybrać?Najważniejszą zasadą powinno być to, aby do włosów używać jedynie kosmetyków o dobrym i naturalnym składzie. Wystrzegajmy się natomiast tych ze składnikami takimi jak SLS, SLES, czy estry kwasu ftalowego. Duży wybór świetnych produktów do włosów znajdziemy w drogeriach online z naturalnym asortymentem. Znajdziemy tam nie tylko szampony, odżywki, czy olejki, ale i inne kosmetyki, na przykład kremy do rąk takie, jak https://drogeria-natur.pl/pl/c/Kremy-do-rak/324.

Głębokie oczyszczanie — peeling do skóry głowyW codziennej pielęgnacji bardzo często zapominamy o dogłębnym oczyszczaniu. Oczywiście, stosujemy szampon — jednak dla naszej skóry głowy to za mało. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o peelingach do skóry głowy. Okazuje się, że są bardzo ważnym elementem dbania o kosmyki. Pozwalają na usunięcie martwego naskórka, a także pobudzają krążenie, co natomiast stymuluje cebulki do pracy. Dzięki temu włosy są mocniejsze i rosną szybciej. Dobry peeling do skóry głowy kupimy na https://drogeriawena.pl/pl/c/Peelingi/260. Produkt należy stosować raz w tygodniu przed myciem włosów.

Dogłębne odżywienie włosów — odżywki, sera i toniki do włosówWiele osób nie stosuje na co dzień produktów pielęgnacyjnych w obawie o przeciążenie włosów. To spory błąd, ponieważ takie produkty nie tylko odżywiają kosmyki, ale i chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych. Najważniejsze jest, aby dobrze dopasować produkt do rodzaju włosów. W tym celu warto określić porowatość swoich pasem i dobrać jedną z 3 rodzajów odżywek: proteinową, emolientową lub humektantową. Do włosów szybko przetłuszczających się, warto wybrać natomiast tonik w sprayu. Duży wybór takich preparatów znajdziemy na https://drogeriawena.pl/pl/c/Toniki/72. Są łatwe w aplikacji i nie obciążają kosmyków.