Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • 26 maja 2021
  • wyświetleń: 5376

"Skrajna znieczulica". Co zrobić, gdy zauważymy martwe zwierzę?

Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy wiadomość od jednej z mieszkanek Czechowic-Dziedzic w sprawie martwego zająca, który od kilku dni leżał przy ulicy Traugutta. Jak zwróciła uwagę nasza czytelniczka, "nikt nie zainteresował się tym, chociaż codziennie mnóstwo ludzi przechodziło obok". W ośrodku "Mysikrólik" zapytaliśmy, co zrobić, gdy przy drodze zauważymy martwe zwierzę.

"Znieczulica mieszkańców. Co zrobić, gdy zauważymy martwe zwierzę?
"Znieczulica mieszkańców. Co zrobić, gdy zauważymy martwe zwierzę? · fot. Nadesłane przez czytelniczkę


- Jako mieszkanka Czechowic-Dziedzic chciałabym poinformować o społecznej znieczulicy w naszym mieście. Od 3 dni przy ulicy Traugutta leży martwy zajączek (który prawdopodobnie został wcześniej potrącony, tutaj "brawa" dla odpowiedzialnego kierowcy!) — nikt nie zainteresował się tym, chociaż codziennie mnóstwo ludzi przechodziło obok - napisała do nas anonimowo jedna z naszych czytelniczek.

- Myślę, że warto zawiadomić przez czecho.pl o problemie, jakim jest już skrajna znieczulica w naszym mieście i zaapelować, by mieszkańcy zgłaszali natychmiastowo takie przypadki do straży miejskiej. Ja już zgłosiłam sprawę zajączka, ale prawda jest taka, że mogło to być załatwione dużo wcześniej... - podkreśliła nasza czytelniczka.

O to, jak zareagować, gdy zauważymy przy drodze martwe zwierzę, zapytaliśmy w Ośrodku Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom. Jak poinformował w rozmowie z portalem czecho.pl Sławomir Łyczko, usuwanie zwłok martwych zwierząt z dróg należy do zadań własnych gminy. Urząd Miejski posiada specjalną umowę z firmą utylizującą zwłoki zwierząt, a miejsca, gdzie znajdują się martwe zwierzęta, można zgłaszać do straży miejskiej - w Czechowicach-Dziedzicach pod numerem (0 32) 215 54 92 lub 986.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.