Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 2375

Co warto wiedzieć o domach szkieletowych ?

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej decydują się na budowę własnego domu niżeli kupno mieszkania, pragnąc uciec od miastowego zgiełku. Tradycyjna budowa domu murowanego najczęściej wymaga kilku lat, sporych zasobów finansowych i cierpliwości. Ciekawą alternatywą są konstrukcje domów szkieletowych, które zdobywają coraz większą popularność wśród mieszkańców Polski.

Domy szkieletowe - czym jest budownictwo szkieletowe?Domy szkieletowe oparte są na drewnianych konstrukcjach nośnych. Charakteryzują się lekką technologią, szybkością budowania, a także są wykonane z ekologicznych materiałów.

Konstrukcja domów szkieletowych składa się z odpowiednio wcześniej przygotowanych materiałów. Wypełnia się je termoizolacją.

Mogą powstawać w sposób stopniowy na miejscu budowy, ale istnieje także możliwość dostarczenia na miejsce przygotowanych elementów w postaci prefabrykatów, co pozwala na skrócenie czasu całej budowy do kilku tygodni. Dzięki takiemu podejściu, budowa podstaw domów szkieletowych przebiega bardzo szybko, nawet w kilkanaście dni.

dom szkieletowy pod klucz md dom


Jakie są zalety domów szkieletowych?Do jednej z głównych zalet domów szkieletowych należy wliczyć to, że ich budowa możliwa jest o każdej porze roku. Doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego nie ma określonych wymagań atmosferycznych i nie jest od nich zależne.

Dom szkieletowy, który został odpowiednio zaprojektowany, jest równie trwały i wytrzymały jak dom murowany. Prawidłowa budowa domu szkieletowego gwarantuje użytkowanie przez długie lata.

Konstrukcja domu szkieletowego opiera się na drewnie, które jest naturalnym surowcem. Dzięki temu wyróżnia się korzystnym mikroklimatem. Jest ekologiczny i wyróżnia się pozytywnym wpływem na zdrowie i samopoczucie domowników. Dodatkowo jest energooszczędny.

budowa domu szkieletowego


Izolacja domu szkieletowegoPodczas planowania wykończenia domu budowanego w technologii szkieletowej warto zwrócić uwagę na kwestie akustyczne. Są dostępne materiały, które zapewniają izolację dźwięku i zadowolą nawet najbardziej wybrednych mieszkańców.

Dobra izolacja cieplna i dźwiękowa zapewnia duży komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Należy zaznaczyć fakt szybkiego nagrzewania całego budynku, co w zimie jest niezwykle ważne. Odpowiednie zaplanowanie wykonania konstrukcji i wykończenia zapobiega szybkiemu wychładzaniu się wnętrza w zimie i nadmiernemu ogrzewaniu w lecie.

dom szkieletowy


Na co zwracać szczególną uwagę, decydując się na budowę domu szkieletowego?W budownictwie szkieletowych należy zwracać szczególną uwagę na jakość materiałów. Producent domów z drewna zapewnia spełnianie wszelkich norm bezpieczeństwa, a także optymalne parametry użytkowania. Dzięki temu dom szkieletowy może służyć przez wiele lat.

Należy wybrać odpowiedniego, sprawdzonego producenta oraz osoby, które zajmą się późniejszym montażem. Domy szkieletowe wymagają szczególnej staranności, dlatego powinni zajmować się nimi specjaliści.

Ceniony i doświadczony producent domów drewnianych MD DOM Domy z drewna, z całą pewnością doradzi odpowiednie rozwiązania

domy szkieletowe


Dom szkieletowy pod kluczWarto zwrócić uwagę również na oferty Premium, które zakładają, że postawisz swój dom szkieletowy pod klucz . Jest to oferta dla ludzi, którzy chcą wejść do swojego nowiutkiego domu i tylko się umeblować. Co prawda koszt takiego rozwiązania jest trochę wyższy niż cena za dom w stanie deweloperskim, ale warto wiedzieć, że tak wygodne rozwiązania są możliwe - wystarczy tylko dopytać zaufanego producenta domów z drewna.