Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 4331

Plaga pijanych kierowców na czechowickich drogach...

Aż trzech pijanych kierowców zatrzymali w Czechowicach-Dziedzicach, od piątku do niedzieli, policjanci z bielskiej drogówki. Kierujący pojazdami odpowiedzą nie tylko za jazdę "pod wpływem".

Policja, radiowóz, samochód
Plaga pijanych kierowców na czechowickich drogach... · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek wieczorem, gdzie pod jedną z firm na rozładunek towaru podjechał kierowca, którego stan wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Jak się okazało badanie alkomatem wykonane przez czechowickich mundurowych wskazało, iż 32-letni mieszkaniec woj. małopolskiego kierujący Renault w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W niedzielny poranek na ul. Dworcowej policjanci z Czechowic-Dziedzic postanowili zatrzymać do kontroli Peugeota. Kierowca jednak, pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nie chciał się zatrzymać. Dopiero po krótkim pościgu udało się ująć krewkiego kierowcę w okolicach przejazdu kolejowego. Jak się okazało był on nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało ponad półtora promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca zostanie ukarany nie tylko za jazdę "pod wpływem", ale też niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę - takie wykroczenie jest zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatniego zatrzymania pijanego kierowcy w Czechowicach-Dziedzicach policjanci z bielskiej drogówki dokonali w niedzielny wieczór, kiedy zatrzymali 31-letniego czechowiczanina który kierował Oplem będąc w stanie nietrzeźwości. Oprócz tego nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wskazało u niego blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo spowodował on uszkodzenie ogrodzenia jednej z posesji, gdyż nie zapanował nad pojazdem wjeżdżając w okalający posesję płot.

- Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed sądem za popełnione przewinienia. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC - podkreśla asp. Rafał Kobyłecki z KMP w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.